Ekonomi

Vista, kaybettiği 2 milyar dolarlık birim teklifinde MNC Capital’in etkisi olduğunu belirtti

Vista Outdoor Inc. (NYSE:VSTO) bugün Kinetic Group birimi için yapılan 2 milyar dolarlık potansiyel satın alma teklifinin geri çekildiğini açıkladı ve bunu MNC Capital’in olası müdahalesine bağladı. Vista, MNC Capital’in ilgili teklif sahibinin sözleşme ihlalleri yaptığına dair iddialarının, teklif sahibinin spor ürünleri birimi için teklif verme kapasitesini engellemiş olabileceğini öne sürdü.

Teklifini geri çeken teklif sahibinin kimliği Vista tarafından kamuoyuna açıklanmadı. Vista’yı satın almak için daha önce üç kez başarısız girişimde bulunan MNC Capital ise konuyla ilgili yorum yapmadı.

Bu gelişmenin ardından Vista, Kinetic Group’u Prag merkezli Çekoslovak Grubu’na (CSG) 1,96 milyar dolara satma taahhüdünü yineledi. Açık hava ve spor ürünleri segmentlerini 2022 yılında iki ayrı kuruluşa bölme niyetini açıklayan Vista, CSG ile yapılan işlemin ABD’deki Yabancı Yatırım Komitesi tarafından onaylanacağından emin olduğunu ifade etti.

Vista’nın Yönetim Kurulu Başkanı Michael Callahan, Kinetic Group’un muhtemel yeni sahibi olarak CSG’yi destekledi ve firmanın ABD üretimine bağlılığını, işgücünü ve tedarik zinciri yönetimi, mühimmat üretimi ve NATO ve müttefik ülkelere destek konularındaki yetkinliğini övdü.

MNC Capital Mart ayından bu yana Vista’yı devralma girişimlerinde ısrarcı olmuş, ancak Vista MNC’nin tekliflerinin şirketin ve performans teçhizatı işi Revelyst’in değerinin altında olduğunu belirterek bu girişimleri sürekli olarak reddetmişti.

Vista bugün ayrıca, ilgili diğer tarafın MNC Capital’in iddialarına itiraz ettiğini belirtti. Piyasa değeri 2.10 milyar dolar olan şirket, Kasım ayında Çek silah üreticisi Colt CZ Group’un hisse başına 30 dolar satın alma fiyatı öneren teklifini de geri çevirmişti.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu