Ekonomi

Bank of America hisse geri alımlarında süreklilik öngörüyor

Bank of America analistleri, müşteri yatırım faaliyetlerine ilişkin haftalık güncellemelerinde, geçen hafta şirketlerin kendi hisselerini geri satın almalarına ilişkin güçlü bir eğilim olduğunu bildirdi.

Yatırım bankası, 2010 yılında bu verileri kaydetmeye başladıklarından bu yana bir haftada üçüncü en büyük miktarla “yüksek hacimli hisse geri alımları” gözlemlediklerini belirtti. Bank of America, şirketlerin toplam değerinin bir oranı olarak ölçüldüğünde, hisse geri alımlarının 14 hafta boyunca sezon için olağan seviyelerden sürekli olarak daha yüksek olduğuna dikkat çekti.

“Son 52 haftaya bakıldığında, toplam şirket değerinin bir oranı olarak kurumsal müşteri geri alımları Nisan 2020’den bu yana en yüksek noktasında” diye belirttiler.

Ayrıca banka, müşterilerinin 1,3 milyar dolarlık bir artışla üst üste ikinci hafta ABD hisse senetlerinde net alıcı olduklarını belirtti. “Müşterilerimiz hem bireysel hisse senetlerine hem de borsa yatırım fonlarına, özellikle de ilkine yatırım yaptı” diyen yetkililer, alımların her büyüklükteki şirketten yapıldığının altını çizdi.

Sadece bireysel yatırımcılar piyasaya çıkardıklarından daha fazla para koymaya devam ederek üst üste üçüncü hafta net alım yapmış oldu. Buna karşılık, kurumsal yatırımcılar ve serbest yatırım fonları sırasıyla üst üste üçüncü hafta ve son iki haftadır ilk kez net satıcı oldu.

Daha spesifik olarak, Bank of America’nın müşterileri on bir endüstri sektöründen yedisindeki şirketlere yatırım yaparken, en önemli yatırımlar art arda ikinci hafta da Teknoloji ve İletişim Hizmetleri sektörlerine yapıldı. Bank of America tarafından bildirildiği üzere, geçen hafta en önemli yatırım geri çekilmesi Finans sektöründe yaşandı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu