Haber

Trump’ın Gürcistan’daki duruşması canlı yayınlanacak

Eski ABD Başkanı Donald Trump ve diğer 18 sanığın Gürcistan’da 2020 başkanlık seçimlerine müdahale etmekle suçlandığı dava, televizyon ve internetten canlı yayınlanacak.

ABD basınında çıkan haberlere göre, Fulton Bölge Yargıcı Scott McAfee, tüm duruşmaların Fulton Bölge Mahkemesinin YouTube kanalı ve televizyonunda canlı olarak yayınlanmasını emretti.

Bu, Trump’a karşı açılan davalar arasında halka açık ilk duruşma olacak, ancak sanıklardan herhangi birinin davayı federal mahkemeye taşıması halinde McAfee’nin kararı geçersiz sayılacak.

Sanıklar arasında yer alan Trump’ın Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Mark Meadows, davanın federal mahkemede görülmesi için başvuruda bulundu.

Trump Gürcistan’da “seçime müdahale” ile suçlandı

Trump, 15 Ağustos’ta Atlanta büyük jürisi tarafından Georgia eyaletinde 2020 seçim sonuçlarına müdahale etmek suçlamasıyla suçlanmış ve iddianame kapsamında 24 Ağustos’ta teslim olmuştu.

200 bin dolar kefalet bedelini ödeyen Trump, teslim olduğunda ilk kez tutuklama belgesi için vesikalık fotoğrafını çektirdi. Trump, “sabıka fotoğrafı çekilen ilk Amerikan başkanı” olarak tarihe geçti.

Trump, teslim olduğu 24 Ağustos’tan bu yana adaylığı için 7,1 milyon dolardan fazla bağış topladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu