Haber

Karşıyaka Kütüphane Binasına Yeni Taziye Evi

Karşıyaka Belediyesi tarafından proje olarak yapımına başlanan Taziye Lojmanı ve Kütüphane binasının temel çalışmaları tamamlandı. Zübeyde Hanım Mahallesi 7448/17 Sokak No:15 adresinde bulunan ve vatandaşların büyük bir ihtiyacına cevap verecek olan binanın zemin, izolasyon ve izolasyon çalışmalarına önümüzdeki hafta başlanması planlanıyor.

Söz konusu binanın zemin katında yaklaşık 785 metrekare alana sahip taziye konutu oluşturulacak. Bu bölümde; Yemekte 300 kişiye kadar hizmet verebilecek soğuk hava deposu kapasiteli tam donanımlı mutfak, minimum 140 kişilik yemekhane, çalışma ofisleri ve tuvaletler bulunacaktır. Ayrıca 51 metrekare alana sahip bir iç avlu da olacak. Hayatını kaybeden vatandaşların ailelerinin taziye ziyaretlerini kabul edebilecekleri bir mekan olarak tasarlanan bina aynı zamanda aşevi olarak da hizmet verecek.

ERİŞİLEBİLİR HİZMET
Binanın birinci katında 250 kişilik kütüphane yer alacak. Kütüphanede çocuk bölümü, vatandaşların internet üzerinden araştırma yapmalarını sağlayacak bilgisayar alanı, halk kütüphanesi, toplantı-grup çalışma odası, sinema-seminer salonu ve tuvalet bulunacak. Bina; Engelliler için asansör, engelliler için tuvaletler ve görme engelliler için kılavuz taşları ile engelli vatandaşların rahatlıkla hizmet almasını sağlayacak şekilde düzenlenecek. Dış cephe mantolama, ısıtma-soğutma sistemleri çevre düşünülerek ve ısı kayıplarını en aza indirecek şekilde tasarlanırken, binanın ayrıca 900 metrekare yeşil alana sahip bahçesi de olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu