Haber

Batman’da terörist teslim oldu

Batman Valiliği, ikna çalışmaları sonucunda 1 teröristin teslim olduğunu bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince, silahlı terör örgütü PKK/PKK bünyesinde faaliyet gösteren örgüt mensuplarına yönelik yürütülen bilgilendirme, tedbir ve ikna çalışmalarının devam ettiği belirtildi. KCK-PYD/YPG devam ediyor.

Yapılan çalışmalar kapsamında yapılan açıklamada, 2003 yılında Batman’da örgüte katılan ve “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçu kapsamında arama kaydı bulunan örgüt erkek üyesinin arandığı belirtildi. “, 30 Ağustos’ta Habur Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yaptı ve bu yıl güvenlik güçlerine teslim oldu. 8 örgüt üyesinin teslim olmaya ikna edildiği belirtildi.

Örgüt üyesinin çeşitli vaatlerle aldatılması sonucu terör örgütüne katıldığını anlattığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Örgüt küçük çocukları kandırarak örgüte kattı, örgütle ilgili anlatılan hikayeler ile dağdaki yaşam birbirine uymuyordu, defalarca örgütten kaçmaya çalıştılar ama aylarca örgüt tarafından yakalandılar, yiyeceksiz bırakıldılar ve su ile kendilerinin de zor şartlara rağmen örgütten kaçmayı başardıklarını, Batman Emniyet Müdürlüğü aracılığıyla örgütten kaçmayı başardıklarını belirterek, terör örgütü güçlerine teslim olduğunu belirtti. Çok sayıda üyenin bulunduğunu söyledi. Terör örgütünden kaçmak isteyen ancak örgüt tarafından ceza, infaz gibi ağır cezalarla aç ve susuz bırakılacaklarından korkan örgütten, devlete karşı yaptığı açıklamaların hiçbirinin yapılmadığını açıkladı. Cumhuriyet’in haklı olduğunu, devlet yetkililerinin kendisini çok sıcak karşıladığını ve aldığı bu karardan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu