Ekonomi

Bolu’da Hamsi Fiyatları Arttı, Balıkçılar Fırtınanın Etkisini Anlattı

Bolu’da vatandaşların hamsiye ilgisi devam ederken, balıkçılar denizde yaşanan fırtınanın hamsi bolluğunu olumsuz etkilediğini söyledi.

Bolu’nun İhsaniye İlçesi’nde haftanın her günü açık olan balık tezgahlarında hamsi büyük ilgi görüyor. Geçtiğimiz haftalarda 80-120 lira arasında dalgalanan fiyat aralığında yer alan hamsi, bu hafta 100 lirayla tezgahlardaki yerini aldı. Balıkçılar, denizde fırtına yaşandığını ve bunun hamsi bolluğunu olumsuz etkilediğini belirtti.

Denizde yaşanan fırtınadan dolayı fiyatların yüksek olduğunu belirten Engin Yıldız, “Şu anda fiyatlar biraz yüksek. Yüksek olmasının nedeni ise denizde fırtına olması ve teknelerin balık avlayamamasıdır. Tezgahtaki balıklar talebin altında, fiyatlar yüksek. Umarım önümüzdeki günlerde fiyatlar düşer. Vatandaşın talebi de iyi. “40-50 liraya düşmesini istiyoruz, arzu ettiğimiz gibi, ama maliyetlerden dolayı 60-70 liraya düşecek” dedi. – BÖLÜNMÜŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu