Haber

Ümitcan Uygun’un fotoğrafıyla “8 Mart’a hazırlanıyoruz” cümlesini paylaşan trole tepkiler gecikmedi

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü… Ama ne yazık ki Türkiye’de kadın olmak başlı başına mücadele gerektiren bir durum. Kadına ve özellikle LGBT bireylere yönelik nefretin her geçen gün arttığı bu dönemde cinayetler ve şiddet önlenemiyor.

Bir kullanıcı “8 Mart’a hazırlanıyoruz” paylaşımı yapınca bu tweet’e bir troll yanıt verdi. Aleyna Çakır cinayetinin baş zanlısı Esra Hankulu’nun ölümü nedeniyle 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Ümitcan Uygun’un fotoğrafını ‘8 Mart’a hazırlanıyoruz :)’ notuyla paylaştı. neredeyse kan dondu. Bu trol şahsa tepkiler de gecikmedi…

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü.

Biliyorsunuz kadın olmanın en zor olduğu ülkelerden biri olan Türkiye’de yaşamak başlı başına bir mücadele.

Kadına ve özellikle LGBT bireylere yönelik nefretin her geçen gün arttığı bu dönemde cinayetler ve şiddet maalesef önlenemiyor.

Can güvenliğimizin her an tehlikede olduğu bu günlerde bir kullanıcı, “8 Mart’a hazırlanıyoruz” paylaşımı yaptı.

Bir troll kullanıcısı da bu tweet’e yanıt verdi. Aleyna Çakır cinayetinin baş zanlısı Esra Hankulu’nun ölümü nedeniyle 10 yıl hapis cezasına çarptırılan Ümitcan Uygun’un fotoğrafını “8 Mart’a hazırlanıyoruz :)” notuyla paylaştı ve adeta kanı dondurdu.

Potansiyel bir katil olan bu kişiye tepkiler de hızlı oldu:

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu