Haber

Hatay’da enkazdan çıkarılan hayvanlar Osmaniye’de tedavi altına alındı

HATAY’da 2 keçi ve 2 oğlak, 2 ördek ve 6 güvercin tedavi için Osmaniye’deki Emekli Hayvanlar Çiftliğine getirildi. Ön bacaklarından atelleri alınan keçinin annesiyle buluşması kamerayla görüntülendi.

Hatay’da meydana gelen depremlerin ardından enkazdan çıkarılan 2 keçi ve oğlak, 2 ördek ve 6 güvercine ilk müdahale bölgeye kurulan sahra hastanelerinde yapıldı. Hayvanlar, tedavilerinin ardından Osmaniye’ye nakledildi. Buradaki Emekli Hayvan Çiftliğine yerleştirilen hayvanların sağlık durumları her geçen gün daha iyiye gidiyor. ‘Berfin’ isimli çocuğun ayağındaki atelleri çıkardıktan sonra annesiyle buluşması kameraya yansıdı. HAYTAP’ın Antakya’nın deprem bölgesinde kurduğu sahra çadırında çok sayıda insanı kucaklayarak ilk müdahalelerini yaptığını söyleyen Veteriner Hekim Ali Laçinbala, “Geçtiğimiz günlerde 2 erkek ördek ve 6 güvercin 2 anne ile birlikte tarafımıza nakledildi. Enkazdan çıkarılan 2 yavru ve “Orada ki imkanlar doğrultusunda veteriner hekimimiz başarılı bir atel girişiminde bulunarak bebeğimizin üzerine basabileceği seviyede desteklenmesini sağladı. Bu destekli sistemi bekledik ve tedavisine devam ettik. Bundan sonra annesi ve kendisi ölünceye kadar Osmaniye’deki Emekli Hayvanlar Çiftliği’nde yaşayacak” diyen Ali Laçinbala. Tedavisi devam eden çocuğa ‘Berfin’ adını verdiklerini ifade eden Ali Laçinbala, “Berfin” adını verdik. Malatya’da meydana gelen ve HAYTAP aracını enkaza çeviren büyük depremde enkaz altında kalmaktan son anda kurtulan veteriner hekimimiz Berfin Şener’in ismi açıklandı. ‘Berfin’ ve bu isim. Keçimizle yaşayacak” dedi.

ayancikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu