Haber

Sokak köpeklerini zehirlediği iddiasına soruşturma

Elazığ’ın Maden ilçesinde 5 sokak köpeğinin zehirlendiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

İlçe merkezinin dışında zehirlendikleri iddia edilen 5 sokak köpeğinin boş zeminde hareketsiz şekilde yattığı görüntülerin sosyal medyada yer alması üzerine yetkililer harekete geçti.

Tarlada bulunan ve zehirlendiği öne sürülen sokak köpekleriyle ilgili İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, polis ve belediye ekiplerince yürütülen incelemenin ardından savcılık tarafından soruşturma başlatıldı.

Maden Belediye Başkanı Orhan Yavuz yaptığı açıklamada, tartışmaların ardından bölgeye grup gönderildiğini, boş yerde hareketsiz yatan köpeklerin yaşamını yitirdiğinin belirlendiğini belirtti.

Köpeklerin nasıl öldüğüne ilişkin savcılığın başlattığı soruşturmanın devam ettiğini ve belediye olarak konuyu takip ettiklerini belirten Yavuz, sosyal medyaya yansıyan görüntülerde belediyenin veteriner ekipleri tarafından toplanan sokak köpeklerinin de yer aldığını söyledi. uyuşturucu enjeksiyonlarıyla onları bilinçsizce yere sermek.

“Ölü köpekler belediye ekiplerinin topladığı köpeklerle aynı değil”

Sokak ve sokaklardan bazen sokak köpeklerinin toplandığını anlatan Yavuz, şu ifadeleri kullandı:

“Belediye olarak vatandaşların şikayetleri üzerine bu hayvanlar, ilgili belediye personelinin yardımıyla veteriner teknisyenleri nezaretinde sokaktan toplanıyor. Sokaktan toplanan sokak hayvanları kuduz olduktan sonra uygun ortamlarda doğaya geri bırakılıyor. aşılar ve kısırlaştırma işlemlerinin öyle olmadığını görsellerden anlıyoruz.

Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını vurgulayan Yavuz, “Tarlada ölü bulunan sokak köpekleriyle ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. Bu hayvanların ölümünde insan unsuru varsa gerekli cezai işlem uygulanacaktır. ” dedim.

haber-dortdivan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu