Haber

Meksika iç savaşını anımsatan görüntüler! Belediye başkanını kaçıranlar yetkilileri yakmakla tehdit ediyor

Meksika’nın Puebla eyaletine bağlı Tepeyahualco kentinde yaklaşık 100 kişilik grup, belediye yetkililerinin bölgedeki orman yangınına yeterince müdahale etmediği gerekçesiyle protesto gösterisi yaptı. Belediye binası önünde toplanan protestocular, bölgede geniş bir alanda tahribata yol açan yangına uzun süre müdahale edilmediğini belirterek yetkililerden açıklama istedi.

HEM LİDERİ HEM ÜYELERİ ÖZLEDİLER

Saatler sonra, Tepeyahualco Belediye Başkanı Monica Martinez ve birkaç belediye meclis üyesi, protestocularla görüşmek için belediye binasına geldi. Yetkililerin halkla yaptığı toplantıda anlaşma sağlanamayınca 30 kişilik bir grup protestocuların ortasından Belediye Başkanı Monica Martinez ve belediye meclis üyelerini kaçırdı.

ÖLDÜRMEK İÇİN YAKARAK TEHDİT ETTİLER

Belediye Başkanı ve diğer yetkililerin istifasını talep eden protestocular, taleplerinin karşılanmaması halinde yetkilileri yakarak öldürmekle tehdit etti.

OPERASYON YAPILACAK

Puebla Eyaleti İçişleri Bakanı Julio Roberto Gomez, Puebla eyalet polisinin Tepeyahualco kentinde operasyon düzenleyeceğini ve kaçırılan yetkililerin kurtarılacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu