Haber

İlahiyat Fakültesi mezunu olarak Mimarlık Fakültesi Dekanlığına atanan Muhittin Kapanşahin istifa etti

Muhittin Kapanşahin’in dekan olarak atanmasının ardından Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu Prof. Böyle bir iddiada bulunamayan, gündeme bomba gibi düştü. Özellikle sosyal medyada büyük tepki toplayan Muhittin Kapanşahin atamanın ardından görevinden istifa etti.

Karabük Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İlahiyat Fakültesi mezunu Prof. Dr. Muhittin Kapanşahin’in atanması gündeme geldi.

Geçen yıl Erciyes Üniversitesi’nden Karabük Üniversitesi’ne gelen Kapanşahin, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ortalama 9 büyüklüğündeki 2 büyük depremin ertesi günü 7 Şubat’ta Rektör Refik Polat’ın onayıyla Mimarlık Fakültesi Dekanlığına atandı. saat. Depremin ardından yapılan bu atama sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Depremin ardından Mimarlık Fakültesi dekanı olan Kapanşahin, eleştiriler üzerine açıklama yaptı. Yerel bir televizyon kanalına (BRTV) konuşan Prof. Dr. Kapanşahin, dekan atamalarının rektörlerin önerdiği 3 isim arasından YÖK tarafından yapıldığını belirtti:

31 Ocak’ta buraya atandığımız bize bildirildi. Tarihçiyim elbette ama tarihe olan ilgim nedeniyle İlahiyat Fakültesinden sonra çalışma alanımı tarih üzerine yaptım. Yani mimarlık ve şehircilik üzerine yazdığım, konuştuğum, ders verdiğim bir alan burası ama şunu diyemem; Ben mimarlık eğitimi almış, mimarlık bilgisine sahip bir insan değilim dolayısıyla böyle bir tez yapamam. Mimarlık, ilim tarihimiz ve şehir tarihimiz İslam medeniyetinin ayrılmaz birer unsuru olduğu için kendisiyle derslerimde yakın temas halinde olduğumu söyleyebilirim.

Özellikle sosyal medyada büyük tepkilere neden olan atamanın ardından Mimarlık Fakültesi dekanlığına atanan Prof. Dr. Muhittin Kapanşahin, görevinden istifa etti.

Konuyla ilgili SÖZCÜ’ye açıklama yapan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, “Atamalar YÖK tarafından yapılıyor ancak dekanlıklar idari ofislerdir. Bu işte uzman olmanıza gerek yok. Hocamız daha fazla yıpratmasın diye istifa etmesini istedim. O da kabul etti. Dönem sonuna kadar dekan yardımcımızla devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu