Haber

DSP Genel Başkanı Aksakal gündemi değerlendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, “Türkiye’de ve bizim gibi ülkelerde ilk kez böyle bir suç var. siyasi kurumu yargının yardımıyla tasarlamaya alışkın küresel bağlantılı sistemler.Bugün hayatta değiliz.” söz konusu.

Aksakal, parti genel merkezinde düzenlediği haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Bugünkü görüntünün asıl amacının hukuk yoluyla siyasi iradeye hakim olmak olduğunun aşikar olduğunu söyleyen Aksakal, Ekrem İmamoğlu’na geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, “Yargılama süreci henüz tamamlanmadı, bunun yanlış ve yanlış olduğuna inanıyorum” dedi. Talihsiz karar temyizden dönecektir. Yargı kendi onurunu savunacaktır.” ifadelerini kullandı.

“Mağdur çocuğun ablaları korunmalı”

“Yanlış hesap Bağdat’tan döner” sözünü hatırlatan Aksakal, “ABD düzeninde sistematik bir planlamayla yine birebir senaryo uygulanmaya çalışılıyor.” görüşünü savundu.

Son günlerde gündeme gelen kız çocuğunun küçük yaşta evlendirildiği iddialarını hatırlatan Aksakal, bunu açıklamaya çalışmanın bile “ahlaksızlık” olarak nitelendirileceğini söyledi.

Olayın üzerinden 18 yıl, savcılığa intikalinin üzerinden 6 ay geçtiğini vurgulayan Aksakal, şu ifadeleri kullandı:

“Taciz mağduru geçen Haziran’da İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu, 30 Ekim’de evraklar tamamlanabildi ve konu Aralık’ta kamuoyunun gündemine düştü. Doğal olarak bir sürü timsah gözyaşı, kınama, sövme, biz diyerek. hesabını tutacak vs.Aslında çocuğun iki ablası ve erkek kardeşini baskı altına alarak olayı saptırma çabalarına şahit oluyoruz.Bu vesileyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanını da uyarıyorum, bu çok güzel. mağdur çocuğun kardeşlerinin de gözaltına alınması ve savunulması önem taşımaktadır.”

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun çalışmalarına da değinen Aksakal, “Keşke alın teriyle evine ekmek götürenlerin aldığı asgari ücret 25 bin liranın üzerinde olsa. fakirlik sınırı.” söz konusu.

Aksakal, “Sosyalist personel sendikalarının bile 13 bin lira ödemeye razı olduğu bir ekonomik yapıdan, sınırsız barış, sonsuz memnuniyet ve tasasız bir gelecek inşa etmek sadece bir hayal” dedi. dedi.

Aksakal, başörtüsüyle ilgili anayasa değişikliği teklifine ilişkin şunları söyledi:

“Anayasa Değişikliği Kanunu 360 ve üzeri oyla geçse bile 400’ü geçse de referandum yapılacağı aşikar. kamuya açık. Bunu yapmaya anayasal hakkı var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu