Yaşam

Deprem bölgesinde söyledikleri nedeniyle tutuklanan MasterChef Uğur Kardaş serbest bırakıldı

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta ortanca büyüklükleri 7,7 ve 7,6 olan depremler 11 ilde ağır hasara yol açtı. 50 binden fazla vatandaşımızın hayatını kaybettiği sarsıntının ardından bölgeye giden eski MasterChef şampiyonu Uğur Kardaş, bir cenazede kolunun kesildiğini iddia ettiği için “Yanıltıcı Bilgiyi Kamuoyuna Yaymak” suçundan tutuklandı. bir Afgan tarafından. Haftalar sonra serbest kalan Kardaş’tan ilk açıklama geldi.

“SEN ÇOK ÖZLÜYORUM”

Serbest kalan Uğur Kardaş, Instagram hesabından takipçilerine seslenerek, “Aslında hepinize tek tek cevap vermek isterdim ama arkadaşlar beni anlayın. Sizi çok özledim. Çok güzel geri geleceğiz.” yemek videoları.Saç sakal biraz kestirilecek.Geldim sizi çok seviyorum.Çok teşekkür ederim.” .

NE OLDU?

Kahramanmaraş deprem bölgesinde yer alan MasterChef Uğur Kardaş, “Ellerime bak günlerce enkaz altından insan çıkarmaktan ne hale geldik. Hayatını kaybeden cesetleri çıkarıp mezara koyuyoruz” dedi. o sırada bir afgan gelip kollarını ve ellerini kesip altınlarını alıyor.allah belamızı versin,bizi de kahretsin..’ dedi.

İddiaların asılsız çıkması üzerine Kardaş, güvenlik güçleri tarafından Adıyaman’daki havaalanında gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü’nden Uğur Kardaş hakkında yapılan açıklamada şu cümleler kullanıldı: “Sosyal medyada depremde yapılan çalışmalarla ilgili provokatif paylaşımlarda bulunduğu tespit edilen Mustafa Uğur Kardaş isimli zanlı Adıyaman Havalimanı’nda yakalandı. , özetle; Hırsızların Afgan kökenli olduğunu duyduğunu ve iddiasını kanıtlayacak bir kanıtı olmadığını ifade etti” dedi.

Gözaltına alınan Kardaş, Alenen Yanıltıcı Bilgi Yaymak suçundan Kahta Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu