Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (İstiklal’deki patlama) 6 kişi öldü, 53 kişi yaralandı (1)

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı’na açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “16.20 sularında İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı akında vefat eden kardeşlerimize Allahtan rahmet yaralılar acil şifalar diliyorum. Hain taarruzun çabucak ardından olay yerine çabucak emniyet ve sıhhat üniteleri sevk edilmiş yaralılarımızın hızla etraftaki hastanelere intikali sağlanmıştır. Devletimizin ilgili üniteleri bu kalleş akının faillerini ve gerisindeki failleri ortaya çıkarmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye’yi ve Türk milletini terörle teslim alma çabaları dün olduğu gibi bugün ve yarın da hedefine ulaşamayacaktır. Milletimiz İstiklal Caddesi’ndeki olayın önündeki ve ardındaki olayın önündeki ve ardındaki tüm ögeleriyle ortaya çıkartılarak faillerinin hak ettikleri biçimde cezalandırılacağından emin olsunlar. İstanbul Vali’mizden intikal eden rakam 4’ü olay yeri, 2’si ise hastanelerde olmak üzere 6 vefat söz konusu. Yaralı sayımız ise, 53. Bunun dışında çizikti vs. gibi farklı rakamlar gelebilir. Bu rakam valimizden bizzat aldığım rakamdır. Bunlar üzerinde de hastanelerde gerekli müdahaleler yapılmıştır. Yapılıyor. Kısa zamanda bu vatandaşlarımız da taburcu edilecektir.” dedi.

“BURADA BİR TERÖR KOKUSU VAR”

Sorulan bir soruya cevap veren Erdoğan, Şu an itibariyle ilk incelemelerde, ‘kesin olarak bu terördür’ dersek tahminen yanlış olur lakin birinci gelişmeler, birinci valimin bize aktardığı bilgi burada bir terör kokusu var. Şu an itibariyle oradaki kaçışmalar falan. Bir bayanın bu işte rol oynadığı noktasında birinci tespitler. Gerek İstanbul Emniyet Müdürümüz, gerek kamera incelemeleri bunlar devam ediyor. Bunların sonunda sonuncu kararı inşallah vereceğiz” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu