Haber

CHP’li Şahin: “Bu depremde çadır satmak vatan hainliğidir”

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Kızılay’ın hayır kurumu olmaktan çıkıp ticari bir kurum haline geldiğini savunarak, “Bu deprem döneminde çadır satmak vatan hainliğidir” dedi. söz konusu.

Şahin, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Kahramanmaraş’taki depremlerin üzerinden 3 hafta geçtiğini hatırlatarak, deprem bölgesinde temiz içme ve kullanma suyu sıkıntısının sorun olarak devam ettiğini söyledi.

Seyyar tuvalet ve duşların olmaması nedeniyle bazı hastalıkların başladığını iddia eden Şahin, uyuz vakalarının arttığını bizzat gözlemlediğini ifade etti.

Şahin, deprem bölgesinde birinci basamak sağlık kuruluşlarının verdiği aşılama hizmetlerinin aksadığını, ulusal aşı takviminde yer alan çocukların aşılarının yapılamadığını, bu nedenle kızamık gibi bulaşıcı hastalıklarda artış ihtimalinin olduğunu savundu. . Şahin, beyin sarsıntısını kendi imkanlarıyla atlatan vatandaşların tetanoz aşısı olması gerektiğini de dile getirdi.

Deprem bölgesindeki en değerli konulardan birinin çadır temini olduğuna dikkati çeken Şahin, “Kızılay’ın çadır sattığını gördük. Kızılay bir yardım kuruluşu olmaktan çıktı, ticari bir kurum haline geldi. Vergi aklanmasına alet edilmiş bir kurumdu.Şimdi bu yöneticileri Allah’a havale ediyoruz.Bu depremde çadır satmak vatan hainliğidir.Satılan sadece çadır değil, yardımsever vatandaşlarımızın şefkati de katledildi. Çadır bekleyen depremzedelerin umutları satıldı.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu