Teknoloji

Call of Duty’den Hilecilere Karşı Tüm Oyunlara Getirmesini İstediğiniz Önlemler

Oyunlarda hile kullanımı oldukça yaygın hale geldi. Sims 4 Hakkında tek oyunculu oyunlardaHile kullanımını yasaklayan bir uygulama bulunmamakla birlikte, iş dünyası çok oyunculu Oyunlara gelince durum biraz değişiyor. Her oyunda olduğu gibi bilgisayar oyunlarında da hileciler pek sevilmiyor ve şirketler hilecilerin önüne geçmeye çalışıyor.

Hile yapanlar tespit edildiğinde Activision oyunu kapatacak

“TeamRICOCHET: Güvenlik tespit sistemlerimiz artık fare ve klavyeyle oynarken aktif olarak nişan alma yardımcılarını kullananları hedef alıyor. Tespit edildiğinde Call of Duty uygulaması kapatılacaktır.

Bu araçların tekrar tekrar kullanılması, daha fazla hesap aktivasyonuna yol açabilir.”

Activision, Ricochet adlı hile önleme yazılımını güncelledi ve Görev çağrısı Oyunda hile yapanları engellemenin yeni bir yolunu tanıttı. Hile karşıtı bu güncelleme ile bilgisayarda oynayan oyuncuların Modern Warfare 3, Modern Warfare 2 ve Warzone’daki hedef destek programlarını kullanmalarının engellenmesi planlanıyor.

X’te paylaşılan duyuruda, ” Güvenlik sistemimiz artık fare ve klavyeyi kullanırken Nişan alma yardımını kullanarak oyuncuları hedef alacak. Call of Duty uygulaması (bu hedefleme yardımcıları) tespit edildiğinde kapanacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca bu araçların tekrar tekrar kullanılması durumunda başka hesap yaptırımlarının da olabileceği belirtildi. Activision, bu güncellemeyle birlikte Call of Duty oyunlarından hilecileri kaldırmak için önemli bir adım daha atacak.

Geçtiğimiz aylarda da benzer bir önlem alınmıştı.

Call of Duty’nin hile karşıtı motoru Kasım 2023’te piyasaya sürülecek. uyarı özelliği eklendi. Özellikle birlikte hile yapan oyuncuların paraşütleri kırıldı. Böylece hile yapan oyuncular, paraşütleri açılmadığı için oyunun başında yere düşüyor ve oyun dışı kalıyordu. Ayrıca Richochet daha önce silahların kaldırılması ve rakiplerin görünmez hale getirilmesi yönünde önlemler almıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu