Ekonomi

Bu gece yarısından itibaren benzine 67 kuruşluk zam var! İstanbul’da litre fiyatı 18 lira 63 kuruş olacak

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişimlerle birlikte vatandaşlar akaryakıt ve mazot fiyatlarını takip etmeye devam ediyor.

AKARYAKITTA 67 DÖVİZ ARTIŞI BUGÜN GELİYOR

Son dönemde peş peşe gelen zam ve indirim haberleriyle birlikte akaryakıt tabelası neredeyse her gün değişirken, bu gece yarısından itibaren akaryakıtta 67 kuruşluk artış bekleniyor.

İSTANBUL’DA 18 LİRA 63 PARADAN SATIŞA SUNULACAK

Bir sonraki zamla birlikte akaryakıtın litresi İstanbul’da 18 lira 63 kuruştan, Ankara’da 18 liradan 84 kuruştan satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Akaryakıt fiyatları rafineriler tarafından Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz pazarındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ve dolar kurundaki değişimler baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda dağıtım şirketlerinin uyguladığı fiyatlar rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketlere ve şehirlere göre biraz farklılık gösterebilmektedir.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİKLİKLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTIR.

EPDK’nın fiyat değişikliklerini açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından sendika, akaryakıt fiyat değişikliklerini dava süreci sonuçlanana kadar vatandaşlarla paylaşmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu