Haber

AFAD, Fas Depremi Sonrası Yardım Hazırlıklarını Tamamladı

Fas’ta meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremin ardından yardım çağrısı yapılması durumunda bölgeye ilk ekibin gönderilmesine ilişkin hazırlıklar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından tamamlandı.

Ankara Birimi personeli, Fas’ta yaşanan deprem için Ankara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde toplandı.

Uluslararası yardım daveti durumunda deprem bölgesine gidecek olan çalışana, bina yapıları, ülkenin sağlık durumu ve hasarlı bölgelerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi.

AFAD Ankara Arama Kurtarma Birim Müdürü Hüsamettin Kars, Fas’ta gece saatlerinde meydana gelen depremle ilgili bilgi aldıktan sonra çalışmalara başladıklarını belirtti.

Uluslararası akredite bir grup olduklarını söyleyen Kars, 10 gün boyunca bölgede kendi kendilerine yetmeye hazırlandıklarını belirtti.

Hazırlıkların tamamlandığını belirten Kars, şöyle konuştu:

“Ekibe arama kurtarma ekipmanı, 10 gün yetecek kadar yiyecek, barınma çadırı ve ihtiyaç duyulan her şeyi hazırladık. Başkanlığımızın çıkış talimatını bekliyoruz. Çıkışa hazırız. Ankara Birlik Müdürlüğü olarak , sendika yöneticisi dahil 20 kişiyiz. AFAD, Kızılay, UMKE “Diğer STK’larla birlikte yola çıkmaya hazır tutulan sayı 265. Orada çok sayıda binanın verilen talimat doğrultusunda yıkıldığı söyleniyor. arama kurtarma. Faslı grubumuzu iklim durumu, hava koşulları, güvenlik uygulamaları ve salgın hastalıklar hakkında bilgilendirdik.”

Uluslararası yardım daveti halinde AFAD, Sağlık Bakanlığı UMKE, Türk Kızılayı ve diğer STK’lardan ilk etapta bölgeye toplam 265 işçi ve 1000 çadır gönderilecek.

kesan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu