Teknoloji

WhatsApp’ı Zoom’a gerçek bir rakip yapacak yeni özellikler duyuruldu

Meta, WhatsApp’ı Zoom gibi platformlara rakip haline getirebilecek üç yeni özelliğini duyurdu.

En dikkat çekici eklemelerden biri, kullanıcıların yalnızca ekranlarını değil, aynı zamanda içeriğe eşlik eden sesi de paylaşmalarını sağlayacak bir özellik olan sesli ekran paylaşımı. Bu özellik, özellikle beraber video izlemek ya da sesli sunumlar yapmak gibi aktiviteler için faydalı olacak.

Ayrıca WhatsApp, mobil ve masaüstü platformlar da dahil olmak üzere tüm cihazlarda görüntülü aramalardaki maksimum katılımcı sayısını 32’ye çıkarıyor. Bu genişletilmiş kapasiteyle birlikte WhatsApp, daha büyük sanal toplantılar ve görüşmeler için daha uygun bir seçenek haline gelecek.

WhatsApp, kalabalık gruplarla yapılan görüntülü görüşme deneyimini iyileştirmek için bir de “konuşmacı spot ışığı” özelliği sunuyor. Bu özellik, o anda konuşmakta olan kişiyi otomatik olarak öne çıkaracak ve diğer video konferans uygulamalarında olduğu gibi katılımcıların konuşmaları takip etmesini kolaylaştıracak.

Buna ek olarak, mobil cihazlardaki aramalar, gürültülü ortamlarda bile daha net konuşmalar sağlamak için gelişmiş gürültü ve yankı engelleme özelliğinden yararlanabilecek. Daha hızlı internet bağlantısına sahip kullanıcılar için görüntülü aramaların çözünürlüğü de daha yüksek olacak ve eski cihazlara veya zayıf ağ bağlantısına sahip olanlar için bile ses kalitesi artırılacak.

Blog yazısında bu yeni özelliklerin ötesinde, Meta’nın WhatsApp aramaları için ses ve video kalitesini iyileştirmeye yönelik çalışmalara devam ettiği belirtiliyor. Güncellemeler önümüzdeki haftalarda kademeli olarak kullanıma sunulacak.

korkutelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu