Ekonomi

Vanguard’dan resesyon tahmini

Vanguard’a göre, son banka iflaslarından sonra daha sıkı borç verme koşulları, ABD ekonomisini bu yılın ikinci yarısında ılımlı bir durgunluğa itecek ve daha düşük faiz oranları beklentisiyle uzun vadeli tahvillerde kademeli bir artışı körükleyecek.

Dünyanın en büyük ikinci varlık yöneticisi Vanguard’ın küresel faiz oranı lideri Roger Hallam yaptığı konuşmada, “Kredi standartlarının sıkılaştırılmasının bu yılın ikinci yarısında ekonomiyi resesyona sürüklediğini düşünüyoruz” dedi.

Kısa vadede faiz oynaklığının yüksek kalmasını beklediğini kaydeden Hallam, “Şu anda çok fazla politika belirsizliği var” dedi. Hallam ayrıca, olası bir resesyonda hisse senetleri gibi riskli varlıklardaki kayıpları telafi etmek için ABD 10 yıllık Hazine kağıdı getirisinin yatırımcıların portföylerinin süresini uzatmaya başlamaları için “oldukça iyi bir fırsat” olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu