İş

Vakıf Katılım ve MÜSİAD, Karz-ı Hasen için işbirliği yaptı

Vakıf Katılım ile MÜSİAD, Karz-ı Hasen Projesi kapsamında anlaşmaya vararak protokol imzaladı. Vakıf İştirakler Genel Müdürü Osman Çelik, “Bir geleneği yaşattığımız için mutluyuz. Faizsiz ve komisyonsuz kullanılacak olan Karz-ı Hasen finansmanı kapsamında MÜSİAD üyelerine deprem bölgesinde öncelik vereceğiz” dedi.

Katılım finansı sektöründe referans kuruluş olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vakıf Katılım, Karz-ı Hasen Projesi çerçevesinde MÜSİAD ile protokol imzaladı. İşbirliği imza programı, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD Karz-ı Hasen Fon Lideri Muhammet Ali Özeken, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Vakıf İştirak Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran ve Vakıf İştirak Genel Müdürü Osman Çelik’in katılımıyla MÜSİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. .

Vakıf İştirakleri Genel Müdürü Osman Çelik , imza töreninde yaptığı açıklamada, “Vakıf medeniyeti anlayışını ve vakıf kültürünü benimseyerek; Toplumsal istikrarın temellerinden biri olan vakıfların korunmasına ve gelirlerinin artırılmasına yönelik projelere öncelik veriyoruz. Kadim bir Anadolu geleneği olan Karz-ı Hasen uygulamasını bu bağlamda değerlendirmekteyiz. Karz-ı Hasen projesinde MÜSİAD ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Temel bir geleneği sürdürmenin yanı sıra kısa vadeli kaynak ihtiyacı olan MÜSİAD Fon Üyelerine Karz-ı Hasen’i ulaştırmayı amaçlıyoruz. Projenin ilk etabında depremden zarar gören üyelere öncelik verileceğini de belirtmek isterim. Vade farkı ve faizsiz olarak kullandıracağımız bu finansman modeli aslında Vakıf Katılım için bir sosyal sorumluluk projesidir. MÜSİAD’ın bu kapsamda ilk kez bir finans kuruluşu ile iş birliği yapması ve bu amaçla Vakıf Katılım’ı tercih etmesi bize gösterilen bir lütuftur. İşbirliğimiz hayırlara vesile olsun.”

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı “Afet bölgesinde depremden etkilenen vatandaşlarımıza yönelik kapsamlı çalışmalarımızın yanı sıra bölgedeki iş ve ticaret hayatını canlandırmak amacıyla MÜSİAD Karz-ı Hasen Fonu ile bölgedeki üyelerimize sermaye desteği sağlıyoruz. Ayrıca üyelerimizden alınan zaruri aidatları Karz-ı Hasen anlayışıyla bu fona aktarırız, Afetlerde ve ihtiyaç anında afetlerden etkilenen üyelerimize hibe veya hibe olarak sunarız, iş dünyamızı kadim geleneklerimizden ve işbirliği kültürümüzden gelen Karz-ı Hasen uygulama ve anlayışını desteklemeye ve yaygınlaştırmaya davet ediyoruz.Karz-ı Hasen ile çalışmalarımızı genişletiyoruz. bir ve beraber olma günü.Yaralarımızı birlikte saracağız, birlikte ayağa kalkacağız.Vakıf İştira üst yönetimine bu örnek uygulamaya verdikleri destekten dolayı teşekkür eder, söz konusu uygulamanın diğer STK’lara ve Katılımcılığa örnek olmasını dileriz. Bankalar. Umarız devam eder ve yayılır” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habereregli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu