Ekonomi

United-Guardian temettüsünü hisse başına 0,25 dolara yükseltti

HAUPPAUGE, NY – United-Guardian, Inc., çeşitli ilaç ve kişisel bakım ürünleri üreticisi. (NASDAQ:UG) üç ayda bir hisse başına 0,25 $ nakit temettü dağıtacağını duyurdu; bu, önceki yılda ödenen hisse başına 0,10 $’a göre önemli bir artış. Bu duyuru Pazartesi günü yapılan Yürütme Konseyi toplantısının ardından yapıldı.

Temettü, 12 Şubat 2024 mesai kapanışında kayıtlı hissedarlara 20 Şubat 2024 tarihinde ödenecek. Bu, United-Guardian’ın hissedarlarına üst üste 29. yıl temettü ödediği yıl oldu.

Başkan Donna Vigilante, yönetim kurulunun temettü ödemesine karar verdiğini söyledi artanKarardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Temettüdeki bu artışa rağmen, Şirketin kazançlarının önceki yıllara göre daha yüksek bir yüzdesini koruyacağız ve 2024’e doğru ilerlerken bize büyüme hedeflerimizi desteklemek için yeterli sermaye bırakacağız.”olmamızı sağlayacak. Bu, genişletilmiş pazarlama faaliyetlerimizden bazılarını daha aktif bir şekilde uygulamak için ek çalışanların işe alınmasını da içerecektir. “2024’e doğru ilerlerken sermaye gereksinimlerimizi hissedarlarımızın çıkarlarıyla dengelemeye devam edeceğiz.”

United-Guardian’ın faaliyetleri arasında kozmetik içeriklerin, kişisel ve sağlık bakım ürünlerinin ve farmasötik ürünlerin üretimi yer almaktadır.

Bu rapor United-Guardian, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro İçgörüleri

United-Guardian’ın üç aylık nakit temettüsünü artıracağına ilişkin son duyurusu, InvestingPro’nun temel ölçümlerinde de yansıtıldığı üzere şirketin istikrarlı mali durumunun bir kanıtıdır. Şirketin piyasa değeri 36,07 milyon dolar gibi mütevazı bir seviyede ve 14,3’lük sağlıklı bir F/K oranına sahip. 2023 yılı 3. çeyreği itibarıyla son on iki aya bakıldığında bu oran 15,12’ye çıkıyor. Bu, United-Guardian’ın düşük kazanç çarpanıyla işlem gördüğüne dair InvestingPro İpucu ile tutarlı olarak, hisse senedinin makul bir kazanç çarpanıyla işlem görüyor olabileceğini gösteriyor.

Dahası, şirketin hissedarlara değer kazandırma taahhüdü, yalnızca son temettü artışında değil, aynı zamanda InvestingPro Tips’in bir başka değerli noktası olan 28 yıl üst üste temettü ödemelerini sürdürme konusundaki etkileyici performansında da açıkça görülüyor. Bu dengeli performans, son üç aydaki güçlü getirilerle destekleniyor; %33,05’lik toplam fiyat getirisi, hisse senedi için yakın vadede olumlu bir momentuma işaret ediyor.

Daha derin analiz ve ek bilgilerle ilgilenenler için United-Guardian için daha fazla InvestingPro İpuçları mevcuttur. InvestingPro aboneleri %50’ye varan indirimle özel bir Yeni Yıl indiriminden yararlanabilirler. SFY24Kupon kodunu kullanarak 2 yıllık InvestingPro+ aboneliğine %10 ek indirim SFY241Kupon kodunu kullanarak 1 yıllık abonelikte ekstra %10 indirim elde edebilir, yatırım kararlarınıza ışık tutacak değerli bilgiler edinebilirsiniz.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu