Haber

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı: Kılıçdaroğlu bu topraklara yabancı

ensonhaber.com

CHP Genel Lideri ve 6 Masa Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Düzce Milletvekili adayı Azade Ay ile İstanbul platformunun düzenlediği iftar programı sonrası yaptığı görüşme sonrası paylaşılan fotoğrafta, seccadeye basan Müslümanlar. ayakkabıyla namaz kılmak, yurt genelinde yansımalara neden oldu. oldu.

Konuyla ilgili bir tepki de Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’dan geldi.

“Bu topraklardaki cumhurbaşkanı adayı, ateistlerin bile vermek istemeyeceği fotoğrafı verdi”

CHP’nin milletin milli manevi bedellerinden uzak olduğunu belirten Yazıcı, şöyle konuştu: “Kemal Kılıçdaroğlu bir evde, muhtemelen bir misafir odasında, ayakkabılarını bir seccadenin üzerinde, namaz kılınmış gibi kıbleye dönük olarak duruyordu. Rol yapmadan kadrajda duran Canan Hanım var. Bu topraklarda cumhurbaşkanı adayı olan bir siyasetçi, bırakın Müslümanları, Müslümanların, gayrimüslimlerin, Budistlerin, Zerdüştlerin ve hatta ateistlerin vermek istemeyeceği bir fotoğraf verdi.”söz konusu.

“Maalesef yabancılar bu topluma çok yabancı”

Yazıcı sözlerini şöyle sürdürdü: Kılıçdaroğlu daha sonra üzgün olduğunu açıkladı. Pişman olduğuna da inanıyorum. Anadolu evlerine ayakkabı ile girilmez. Eğer giriyorsanız seccadeye ayakkabı ile basmak yasaktır. O çerçevedeki insanlarda bu hassasiyetin olmadığı kesin. Senin de fotoğrafını çeken arkadaşın yok. Bu fotoğrafı yayınlayan çalışanlarınız da bilmiyor. Başörtüsü konusunda dediğiniz gibi ‘seccade kutsal bir halı değildir’ diyenlerin de hassasiyeti yok. ‘Günah değil, günah değil’ diyerek sizi savunmak için mücadele edenlerin de hassasiyeti yok. Ne yazık ki onlar bu topluma yabancılar, maalesef çok yabancılar.”konuştu

“Sayın Kılıçdaroğlu, fotoğrafınızda bir zihniyet var”

Yazıcı, “Bu toplumun büyük bir kısmı hakkında o kadar az şey biliyorsunuz ki, Necip Fazıl şair miydi, neydi diyebilirsiniz. Şiirleri kalbimizde olan Nazım Hikmet’e Necip Fazıl’dan daha yakın olduğunuzu düşünmüyorum. Seccade, başörtüsü, şair veya medeniyetimiz hakkında bizim gibi düşünmenizi beklemiyoruz. Asıl sorun şu ki, bu toprakların, bu milletin bedellerini bilmiyorsunuz ve bilmemeniz bizi üzüyor. Sayın Kılıçdaroğlu, fotoğrafınızda bir zihniyet var. Bu fotoğrafınızın ardından yapılan açıklamalarda CHP’lilerin savunmasında üzülecek çok şey var. En azından ilkokul seviyesinde bizim medeniyetimizi, adetlerimizi bilen danışmanlar almalısınız yoksa çok üzülürsünüz.”açıklamalarda bulundu.

gurgentepe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu