Ekonomi

TAB Gıda halka arz için SPK’ya başvurdu

TAB Gıda; Cet Yatırım, İş Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım’ı yetkilendirdi. Şirket, Türkiye, Kuzey Makedonya, KKTC ve Gürcistan’da 1.500’e yakın restoran işletmektedir.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada 46,5 milyon adet hissenin halka arz edileceği belirtildi. Bu payların halka arz sonrası şirketin çıkarılmış sermayesine oranı yüzde 18,5 olacak.

Açıklamaya göre, Türkiye’nin önde gelen hızlı servis restoran zinciri işletmecilerinden biri olan ve yaklaşık 30 yıldır hızlı servis restoran şubesinde faaliyet gösteren TAB Gıda, SPK’nın onayı için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurdu. halka arz çerçevesinde izahname. Halka arz için TAB Beşin, Cet Yatırım Menkul Değerler A.Ş., İş Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Pahalar AŞ.

Şirket tarafından yayınlanan izahnamede, sermaye artırımı ve ortak satış yoluyla halka arz edilmesi planlanan B Grubu payların nominal değerinin 46.483.400.-TL olduğu ve bu payların Halka arz sonrası şirketin çıkarılmış sermayesi yüzde 18,5 olacak. SPK’ya sunulan izahname Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler AŞ. www.atayatirim.com.tr, www.isyatirim.com.tr ve www.ykyatirim.com.tr adreslerinde.

1994 yılından beri sektörde

TAB Gıda 29 Temmuz 1994 yılında kurulmuştur. Hızlı servis sektöründeki faaliyetlerine 1995 yılında Burger King®’in ana franchise haklarını satın alarak Türkiye’ye getirmesiyle başlamıştır. 2006 yılında Sbarro® markasını portföyüne katan şirket, İtalyan mutfağının zengin lezzetlerini Türk tüketicisiyle buluşturmuştur. 2007 yılında Popeyes® markası altında tavuk ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunmuştur. 2010 yılında Arby’s® markasının Ana Franchise haklarını alarak HSR şubesine yeni ve çeşitli tatlar eklemeye devam etmiştir. TAB Besin, 2013 yılında kendi markası olan Usta Dönerci®’yi, 2019 yılında ise Usta Pideci® markasını yaratarak Türk mutfağını portföyüne katmıştır. Son olarak 2022 yılında ortaya dünya çapında en fazla şubeye sahip restoran zinciri Subway® TAB Food markaları eklendi. 3.000’e yakın restoranıyla dünyanın en büyük 4. restoran işletmecisi olan TFI TAB Nutrition Investments çatısı altında faaliyet gösteren TAB Gıda, Türkiye, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 1.500’e yakın restoranıyla lezzet severlerle buluşuyor. , ve Gürcistan.

savsatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu