Ekonomi

Süt üreticilerine tank desteği

İZMİR (İGFA) – İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 6 Şubat depreminin ardından afet bölgesine desteğini sürdürüyor. Yıkımın en şiddetli olduğu il olan Hatay’da tarımsal üretimin devamlılığının sağlanması için İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından her biri 5 tonluk 3 adet süt deposu gönderildi.

İki Menderes’ten, bir Buca’dan
Bölgedeki küçük üreticilerin sütlerinin değerlendirilmesinde kullanılacak süt tanklarından ikisi Menderes Belediyesi, biri de Buca Karacaağaç Muhtarlığı tarafından hibe edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı süt depoları, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağışlanmak üzere yola çıktı. Tanklar Hatay’a ulaştıktan sonra üretici firmaya teslim edilecek.

Ekonomik tahribatı da ortadan kaldıracağız.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deprem bölgesindeki ekonomik tahribatı ortadan kaldırmak için üretime devam edilmesi gerektiğini ve bu hedef üzerine inşaa etmeye devam edeceklerini belirterek, “Bölge sadece fiziki olarak değil, maddi olarak da büyük zarar gördü. ekonomik aktiviteler. Ancak bölge halkının burada yaşamlarını devam ettirebilmesi için karınlarını doyuracak faaliyetlerin devam etmesini sağlamak gerekiyor. Bu yüzden elimizi bu işten çekmeyeceğiz. Ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu