Haber

Selahattin Demirtaş’tan Cumartesi Anneleri’ne mektup: Sizin karşınızda mahcubuz

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak için 1995 yılında Galatasaray Meydanı’nda oturma eylemlerine başlayan Cumartesi Anneleri/İnsanları’nın mücadelesi 1000’inci haftayı geride bıraktı.

Cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumartesi Anneleri/İnsanları’na mektup gönderdi.

Demirtaş, “İçeride de olsak dışarıda da siyasetçiler olarak sizin karşınızda mahcubuz. Halen sizin acılarınızı dindiremediğimiz için mahcubuz. O meydanı size kapatan, sizi gazlayan, coplayan zihniyetten hesap soramadığımız için mahcubuz. Ama bilin ki sizlerle birlikte her daim daha umutlu, daha dirençliyiz” dedi.

Barış ve özgürlük için mücadele edeceklerini belirten Demirtaş, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

Ant olsun ki bu topraklarda acı çeken tüm annelere; Kürt-Türk demeden tüm insanlarımıza barışı, özgürlüğü armağan etmeden asla durmayacağız. Tıpkı sizin gibi ve size layık olmak için direneceğiz. Bininci haftada Galatasaray Meydanı’nda fiziken aranızda olmasak da kalbimiz, ruhumuz sizinledir. Hepinizin ellerinden, yangın yerine dönmüş yüreklerinizden öpüyorum. Özgür yarınlarda görüşeceğiz elbette.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu