Teknoloji

Rusya Dışişleri: Nükleer savaş fikri endişe verici bir şekilde giderek daha kabul edilebilir hale geliyor

Russia Today (RT) televizyonuna konuşan Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, nükleer savaş olasılığı fikrinin zamanla toplumda giderek daha fazla kabul görür hale gelmesinden duyduğu endişeyi dile getirdi.

Rus diplomat, “Nükleer savaş konusunun zamanla toplum tarafından giderek daha fazla kabul görmesinden endişe duyuyorum. Savaşları ve beraberinde getirdiği zorlukları yaşamamış yeni nesil insanların bu tehdidi bir bilgisayar oyunu olarak algılamalarının tehlikeli sonuçlarından biri de budur. Bu da bizim için tehlikeli ve kabul edilemez” dedi.

Ryabkov, Rusya’nın kendi nükleer doktrinine ve nükleer savaş başlatılmaması ilkesine bağlı kalmaya devam ettiğine işaret ederek, “Rusya, doktrinimizde yer alan nükleer silah kullanımına ilişkin açıklamalara ve temel belgelerimize bağlı kalmaya devam ediyor. ülkenin savunma politikası Ayrıca onlarca yıl önce ortaya konulan bir nükleer savaşın kazanılamayacağı ve kazanılmaması gerektiği formülüne de bağlıyız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu