Teknoloji

OpenAI, ChatGPT’nin “Siber Saldırı” Nedeniyle Çöktüğünü Duyurdu

OpenAI tarafından geliştirildi ChatGPT’ye Son 24 saatte periyodik erişim sorunları yaşandı. Bazı kullanıcılar ChatGPT’nin şu anda tam kapasiteye ulaştığına dair bildirim alırken bazı kullanıcılar ise uygulamaya giriş yapamıyor. Bahis ile ilgili OpenAI’denBir açıklama geldi.

ChatGPT DDoS saldırısı altında

OpenAI’nin CEO’su Sam Altman İlk etapta bu sorunun nedeni olarak platformun yeni özelliklerini gösterdi. Altman, şirketin ilk geliştirici konferansında tanıtılan özelliklere beklenenden fazla talep geldiğini söyledi ve daha sonra bu sorunun çözüldüğünü duyurdu.

Duyurunun ardından kullanıcılar zaman zaman ChatGPT’nin API’sine erişimde zorluklarla karşılaştı. Daha sonra şirket açıklamasını güncelleyerek “DDoS saldırısını yansıtan anormal trafik düzeni nedeniyle” erişim sorunları yaşandığını belirtti. . DDoS saldırılarıÖzünde, sunuculara kaldırabileceklerinden daha fazla istek göndererek sistemi çökertme girişimidir.

OpenAI, saldırının niteliği hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmadı. TechCrunch’a göre saldırı İsimsiz Sudan devraldı. Grubun ismi Sudan’ı içerse de araştırmacılara göre bu grup Rusya’nın desteğiyle faaliyet gösteriyor. OpenAI’nin rakiplerinden Anthropic’in yapay zekası Claude daha önce de benzer bir saldırıya maruz kalmıştı. İki baskın arasında bir ilişki olup olmadığı şimdilik bilinmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu