Teknoloji

New York Times’a Twitter şoku… Elon Musk böyle bir tivit attı!

Tesla, SpaceX ve Twitter gibi şirketlerin CEO’su Elon Musk, 54.9 milyon takipçisi bulunan New York Times gazetesinin Twitter hesabındaki mavi işareti kaldırdı. Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter için yeni ücretli hesap doğrulama sistemini tanıttı. Böylece eski prosedürde mavi tik alan hesaplar yeni sisteme geçiş fiyatlandırmış oldu. Ancak kullanıcılar, Twitter Blue abonelerine geçerek yeni hesap doğrulama prosedürünü kullanabilirler. Bunu yapmamaları halinde eski formülle onaylanan mavi tik simgesinin hesaplarından kaldırılacağı belirtildi.

Kısa bir süre önce DogeDesinger isimli bir kullanıcı, New York Times’ın mavi tik doğrulaması için ödeme yapmayacağını belirtmişti. Bunun üzerine Elon Musk, tweet’e net bir şekilde yanıt vererek 54.9 milyon takipçisi bulunan New York Times gazetesinin mavi işaretini kaldırdı.

MAVİ BİLET HİZMETİNE ÖDEME YAPMAZLAR

Kullanıcılar, New York Times’ın twitter hesabına girdiklerinde herhangi bir doğrulama simgesinin görünmediğini fark ettiler. CNN, New York Times sözcüsü “Kurumsal Twitter hesaplarımızı doğrulamak için aylık ücret ödemeyi planlamıyoruz”dedi dedi.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde bir tweet atarak, kullanıcıların eski tarz mavi tikleri 1 Nisan’dan itibaren Twitter Blue aboneleri olarak yükseltebileceklerini belirtti. Musk’ın açıklamasının ardından kullanıcılar tepkilerini Twitter üzerinden dile getirdi. Ek olarak, Beyaz Saray kurumları, Los Angeles TimesVe labron jamesTwitter’ın yeni mavi tik hizmeti için ödeme yapmayacaklarını da belirtti.

Twitter’ı satın aldıktan sonra hemen her davranışı Twitter’ın fiyat kaybetmesine neden olan Elon Musk, ataklarını tereddütsüz sürdürüyor. Kendine güvenen ve net tavrı kimilerine garip ve şaşkınlıkla karşılanırken kimilerine ise memnuniyetle karşılanır.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu