Haber

Millet İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk: Hatay’ı ayağa kaldıracağız

Millet İttifakı Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Lider Adayı Mehmet Öntürk, asırlardır yaşanan felaketten derinden etkilenen medeniyetlerin beşiği Hatay’ı hep birlikte yeniden canlandıracaklarını söyledi.

Kahramanmaraş merkezli depremle yıkılan Hatay’ın yeniden ayağa kaldırılması ve imar edilmesi için Millet İttifakı Hatay Büyükşehir Belediyesi Lider Adayı olarak aday gösterilen Mehmet Öntürk, önceki gün çalışmalarına başladı. Öntürk, bugün sabah basın mensuplarıyla buluştu. Toplantıda Öntürk, şehrin sorunlarına ve yüzyıllardır yaşanan felaketlerin açtığı yaralara değinerek açıklamalarda bulundu.

Kentin toparlanmasında her insana bir görev düştüğüne işaret eden Öntürk, “Tartışma, çatışma, rekabet duygusunu yaşayamadığımız zamanlar oluyor. Hatay’da da böyle bir dönem yaşıyoruz. Tüm enerjimizi bu işe harcıyoruz. Bu şehrin yeniden inşası ve ihyası için çalışıyoruz ve bunu yapmaya devam edeceğiz.” “Yapacağız” dedi.

Deprem sırasında ve sonrasında kentte yaşanan sorunlara değinen Öntürk, tüm sorunları tespit ettiklerini ve üretilen projelerle Hatay halkına hizmet etmeye hazır olduklarını belirterek, “Antakya artık tarla haline geldi. Defne Samandağ, Kırıkhan, Hassa ve birçok ilçemiz alt ve üst yapısını kaybetmiş durumda. Bu bizim görevimizdir.” “Şehrimizin sorunlarını, köylerimizin, mahallelerimizin, ilçelerimizin sorunlarını biliyoruz, iyi araştırdık. Bu şehir benimle ayakta durmaz, bu şehir tüm renkleriyle ayağa kalkar” dedi.

Hatay’ın acısını bilerek basit bir seçim kampanyası yürüteceklerini belirten Öntürk, “En iyisini yapacak güç ve bilgi birikimine sahibiz. Cumhur İttifakımızla birlikte sade, şehrimizi yormadan birbirimize kenetleneceğiz” dedi. ve yine de acımızı unutmadan, tek amacımız şehri ayağa kaldırmak olacaktır. Çaremiz birliğimiz olacaktır, “Birbirimize sımsıkı sarılacağız ve buradan çare bulacağız” dedi. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu