Ekonomi

MEVKA’dan 50 milyon liralık destek… Sonuçlar açıklandı

KONYA (İGFA) –MEVKA Genel Sekreteri Dr. İhsan Bostancı, duyurdukları proje teklif daveti başvuru süreçleri hakkında detaylı açıklamalarda bulunarak, ajans olarak sorumluluk alanımıza giren Karaman-Konya Bölgemizin rekabet gücünü artırmak, bölgeler arası gelişmişlik farklarını azaltmak, bölgeyi yurt içi ve yurt dışındaki yatırımcılara tanıtmak amacıyla ajans olarak kuruldukları günden bu yana bölgeye 1.45 milyar TL kaynak aktardıklarını ve işbirliği ile birlikte 2.7 milyar TL’lik yatırımı seferber ettiklerini söyledi. -finansman.

Bostancı, MEVKA’nın KOBİ’ler için duyurduğu Finansman Esasları Teklif Davetiyesi ile bölgemizde imalat sanayinde üretimi, verimliliği ve genç istihdamını artırmayı hedeflediklerini belirtti. Başkanlığımızca, Karaman ilinde orta-düşük ve düşük teknoloji seviyesindeki eserlerin üretilmesine yönelik 1 adet proje, orta-düşük ve düşük teknoloji seviyesindeki eserlerin üretiminde verimliliğin ve genç istihdamının artırılmasına yönelik 6 adet proje ile orta-düşük ve düşük teknoloji seviyesindeki eserlerin üretiminde verimliliğin ve genç istihdamının artırılmasına yönelik 5 adet olmak üzere toplam 17 proje Başkanlığımızca ödüllendirilmiştir. Program kapsamında Konya ve Karaman illerinden başvurulan ve Başkanlığımızca başarılı bulunan bu projeler için 50 milyon TL kaynak ayrılmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu