Haber

Lübnan’daki Filistin Mülteci Kampında Çıkan Çatışmalarda 11 Kişi Hayatını Kaybetti

Birleşmiş Milletler (BM) Filistin Mülteci Ajansı (UNRWA), Lübnan’ın güneyindeki Ayn al-Helva Filistin Mülteci Kampı’nda çıkan çatışmalarda 11 kişinin öldüğünü, 40 kişinin de yaralandığını bildirdi.

UNRWA’nın internet sitesinde yayınlanan açıklamada, 29 Temmuz’da başlayan silahlı çatışma nedeniyle UNRWA’nın Ayn al-Helva Mülteci Kampı’ndaki tüm faaliyetlerinin kesintisiz olarak durdurulduğu belirtildi.

Çatışmalarda aralarında bir UNRWA çalışanının da bulunduğu 11 kişinin öldüğü, 40 kişinin de yaralandığı belirtilen açıklamada, silahlı çatışmaların aynı anda 2 binden fazla kişinin göç etmesine yol açtığı belirtildi. zaman.

Kampta çıkan çatışmalarda UNRWA’ya ait 2 okulun hasar gördüğü vurgulanırken, ajansın okul binalarının evlerini terk etmek zorunda kalan ailelere açıldığı kaydedildi.

UNRAWA’nın çatışmalardan etkilenen Filistinli mülteci ailelere gıda ve arınma malzemelerinin yanı sıra sağlık ve manevi destek sağlamaya hazır olduğu belirtilirken, kampta çatışan tarafları bir an önce sükunete dönmeye davet edildi.

Ayn al-Halva’da çatışmalar

Lübnan’ın güneyindeki Sayda kentinde bulunan Ayn el-Helva Filistin Mülteci Kampı’nda 29 Temmuz’da El Fetih Hareketi ile düşman olduğu bazı Filistinli gruplar arasında silahlı çatışma çıktı.

NNA’da dün yayınlanan haberde, iki gün süren çatışmalarda 6 kişinin öldüğü, 30’dan fazla kişinin de yaralandığı belirtildi.

Lübnan Başbakanı Najib Mikati yaptığı açıklamada, Ayn el-Helva Mülteci Kampı’ndaki çatışmaların zamanlamasının mevcut bölgesel ve uluslararası koşullarda “şüpheli” olduğunu söyledi.

senirkentajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu