Haber

Kremlin, Ukrayna’da Dnipro’ya füze saldırısıyla ilgili suçlamaları reddetti

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna’nın Dnipro kentindeki apartman saldırısına ilişkin suçlamaları yalanlayarak, “Rus ordusu konutlara veya sosyal altyapı tesislerine saldırmıyor. Ukrayna tarafının bazı temsilcilerinin yaptığı çıkarımları da gördünüz. trajedi hava savunma sisteminden kaynaklandı.” dedim.

Başkent Moskova’da gazetecilere açıklamalarda bulunan Peskov, Dnipro’da bir apartmana düzenlenen füzeli saldırı ve Ukrayna’ya olası yeni tank sevkiyatı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Peskov, Rusya’nın sivil binalara saldırmadığını belirterek, “Rus ordusu konutlara veya sosyal altyapı tesislerine saldırmıyor. Ukrayna tarafının bazı temsilcilerinin facianın hava savunma sisteminden kaynaklandığı yönündeki çıkarımlarını da gördünüz. .” dedi.

İngiltere’nin Challenger 2 tanklarını Ukrayna’ya gönderme planlarına tepki gösteren Peskov, “Buna çok olumsuz yaklaşıyoruz. İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinin Ukrayna’ya yeni ve daha gelişmiş askeri teçhizat sağlama niyeti sahadaki durumu değiştirmiyor. ” ifadesini kullandı.

Söz konusu sevkiyatların sadece süreci uzattığına işaret eden Peskov, “Ukrayna’da durumu kötüleştirir. Yakacak.” dedim.

haberboyabat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu