Haber

Kocaeli’de dev tenis kompleksi

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Tenis Spor Tesisi’nin yapım çalışmalarına başladı. Tenis kortlarının yapılması için ihale yapıldı. Büyükşehir ana hizmet binası ihale salonunda elektronik ortamda yapılan ihaleye bu kez 5 firma teklif verdi. İhalede en düşük teklif 48 milyon 102 bin 839 lira 17 kuruş oldu. Teklifler kurul tarafından değerlendirilecek.

KAPALI VE AÇIK SAHNELER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıracağı tenis spor tesisi şehrin dinamizmini artıracak. Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı Etüt ve Proje Şube Müdürlüğü tarafından projelendirilen tesisin 16 bin 813 metrekare alan üzerine inşa edilmesi planlandı. Projede sosyal tesis binası, kapalı kort alanı, toprak kort ve balon kortu yer alacak. Sosyal tesis binasının taban inşaat alanı 1256 metrekare olup tek katlı olacaktır. Kapalı kort alanı 3105 m2 olacak ve 4 adet tenis kortu bulunacaktır. Ayrıca toprak kort alanına 4194 metrekare tahsis edildi. Burada 6 adet açık alan olacak. 2809 metrekare alan üzerine planlanan balon kortunda 4 adet saha yer alacak. Sözleşmeler imzalandıktan 10 gün sonra yer teslimi ile çalışmalara başlanacak. Spor tesisi yer tesliminden sonra yaklaşık 150 günde tamamlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu