Haber

Kocaeli’de 13 Yaşındaki Kıza İstismar Davasında Sanık Beraat Etti

Kocaeli’de 13 yaşındaki kız çocuğunun evine gelen boyacı tarafından istismara uğradığı iddiası yargıya taşındı. Kız sanıktan şikayetçi oldu ancak annesi bunu yapmadı. Kızının sürekli yalan söylediğini belirten anne, “Kızım başka bir mahkemede babasından şikayetçi olmuş. Sanırım bu davada da babasına olduğu gibi yalan söylemiş. Kızım da benim verdiğim adama susuyordu. evlenmek üzereydi.” Sanık delil yetersizliğinden beraat etti.

Gebze’de 3 yıl önce 13 yaşındaki GHB adlı kız, büyükannesinin evine gelen ressam ED’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia etmişti. Kız bu durumu ailesine anlattı. Şikayet üzerine gözaltına alınan ED, adli kontrol şartıyla ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

“Ressam soyundu”

“Çocuğun taciz yoluyla cinsel istismarı” suçundan yargılanan tutuksuz sanık ED hakkında açılan davanın son duruşması Kocaeli 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada sanık ED ve annesi İ.E. ve parti avukatları katıldı. 16 yaşında olan GHB, duruşmaya SEGBİS üzerinden pedagog eşliğinde katıldı.

Gebze’deki Çocuk Gözlem Merkezi’nde kaldığını belirten GHB, “Olay yaşanana kadar anneannemin yanında yaşıyordum. Anneannem benim destekleyici ailemdi. 2021 yılının mayıs ayında anneannem evin badanasını yaptırmak için usta çağırdı. Anneannem ve ağabeyim boya almak için evden çıktı. Ayrıca büyükannem de bana ustaya yardım etmemi söyledi.” ED beni odadaki duvarın ortasına sıkıştırarak öpmeye çalıştı. Elini elbisemin içine soktu ve göğsüme dokundu. Daha sonra pantolonunu çıkarıp soyundu. ‘Sakın böyle bir şey yapma’ dedim. Sanık bana, ‘Kimseye söyleme, yoksa sevdiklerine zarar veririm’ dedi. Anneannem ise “Ağabeyim geldiğinde endişemden bir şey söyleyemedim. Olay bu şekilde sonuçlandı. Kısa bir süre sonra durumu aileme anlattım. Şikayetçiyim” dedi.

“Kızım da evleneceğim adama karşı şehvetli davranıyordu”

Olayı duyan GHB’nin annesi İ.M., “Kızımın velayeti bende ancak yaşanan olaylardan dolayı şu anda sosyal hizmetlerde kalıyor. Kızım o günden bu yana annemin yanında yaşıyor. Birinci sınıftayım. Olayı annemden öğrendim. Olaydan dolayı sanıktan şikayetçi değilim. GHB sanıkla olayı bana anlattı.” “Olayı kendi isteğiyle yaptığını söyledi. Kızım sürekli yalan söyleyen biri. Parayı gizlice çantasından alıyor. Kızımın da başka bir mahkemede babasından şikayeti vardı. Bu olayda da yalan söylediğini düşünüyorum. Babasıyla olan olay. Kızım da evleneceğim adama kaba davranıyordu. Benim hiçbir şikayetim yok” dedi.

beraat etti

Hakim, “Kızınızın birinci sınıftan beri annenizle birlikte yaşadığını söylüyorsunuz, yalan söylediğinizi nereden biliyorsunuz?” diye sordu. Soruya yanıt olarak anne İ.M. “Antalya’da yaşıyorum ama 3-4 ayda bir kızımı görmeye geliyorum.”

Sanık suçlamaları kabul etmedi ve beraatını istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın isnat edilen suçu işlediğine dair kesin bir kanaat ve delil bulunmadığından sanığın beraatına karar verdi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu