Yaşam

Kitabı toplatılan Yavuz Ekinci’nin başvurusu reddedildi: Anayasa Mahkemesi’ne gidecek

‘Bana İsmail Deyin’, ‘Bir Gün’, ‘Sırtımdaki Ölü’ ve ‘Belki Dünyanın Sonundayım’ kitaplarının yazarı Yavuz Ekinci’ye ‘Rüya Bölünen’ romanına el konulması istendi. Yazarın avukatı Can Ekinci, karara yaptığı itirazların İstanbul 8. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından reddedildiğini sosyal medya hesabından paylaştı.

Avukat Ekinci yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Müvekkilim yazar Yavuz Ekinci’nin Doğan Yayınları’ndan çıkan ‘Rüyası Bölünenler’ adlı romanının 14.03.2023 tarihinde İstanbul 7. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından müsaderesine karar verilmiş olup, karara itiraz ettik. İtirazımız İstanbul 8. İtirazı inceleyen Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedilmiştir.Ret kararı ile ilgili olarak tarafımızca Anayasa Mahkemesine gerekli başvurular yapılacaktır.Elkoyma kararı ve itirazın reddi kararları gerekçesizdir, bu durum adlarını alt üst etmektedir. Hukuk Kuralı.”

.

Sulh Ceza Hakimliği’nin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine aldığı el koyma kararına ilişkin yazılı açıklama yapan Yavuz Ekinci, “Bu kitabın şu anda toplatılıyor olması ne bugünkü Türkiye’nin ne de gelecekteki Türkiye’nin işine geliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu