Haber

Kayseri’de atlı cirit heyecanı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ayrıyeten ulusal ve memleketler arası birçok tertibe da çağdaş tesislerinde mesken sahipliği yapıyor.

Bu kapsamda önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan Türkiye Atlı Cirit Şampiyonası Kayseri’de yaşanacak. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Klâsik Atlı Spor Kısımları Federasyonu iş birliğinde 19 Kasım Cumartesi ve 20 Kasım Pazar günleri saat 10.00 ile 15.00 ortasında düzenlenecek şampiyonaya Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara sporu sevdiren kuruluşu Spor A.Ş. mesken sahipliği yapacak.

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın cet sporlarını yaşatılmasına katkı sunmak emeliyle kente kazandırdığı Klâsik Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi’nde yaşanacak şampiyona heyecanına şahitlik etmek isteyen Kayserililere fiyatsız olarak oyunları seyretme fırsatı sunuldu.

HEDEFİ 12’DEN VURAN YATIRIMLARLA DEV TERTİPLERE KONUT SAHİPLİĞİ YAPAN DÖRT DÖRTLÜK TESİS

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Spor Toto işbirliğiyle 2021 yılında üretimi tamamlanarak çeşitli aktifliklerin yer aldığı merasimle açılışı yapılan ve kente kazandırılan tesis hizmete girdiği günden bu yana ulusal ve milletlerarası birçok tertibe mesken sahipliği yapmaya devam ediyor.

Geleneksel Sporlar Binicilik ve Okçuluk Tesisi, cet sporları ortasında yer alan Atlı Cirit, Atlı Okçuluk, Kökbörü, Aba Güreşi, Aşık Oyunları, Nesil Güreşi, Mangala, Mas Güreşi, Şalvar Güreşi, Yabusame, Yağlı Güreş, Yaya Okçuluğu yanında Olimpik Okçuluk, Güreş, Fitness sporlarının da yapılabileceği açık, yarı açık ve kapalı alanları bünyesinde barındırıyor.

Profesyonel atletlerin yanı sıra çocuklara da okçuluk eğitimlerinin verildiği tesis 44 bin 500 metrekare arsa alanı, 5 bin metrekare toplam kapalı inşaat alanı ve 17 bin metrekare toplam açık inşaat alanını sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu