Haber

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde: 12 tutukluyu serbest bırakmak istedik ama İsrail engelledi

Kassam Tugayları, Aksa Tufanı kapsamında yakaladığı esirlerin durumlarına ilişkin açıklama yaptı. Sözcü Ebu Ubeyde, 12 esirin geride bırakılmasına karar verdiklerini söyledi. İsrailSaldırıları nedeniyle engellendiğini açıkladı.

GÜÇ SAYISI ARTTI

32 gündür Gazze’ye saldıran İsrail ordusu, Hamas’ın 239 rehinesinin bulunduğunu açıkladı. Bu dönemde Gazze’de birkaç kez sınırlı kara operasyonları gerçekleştiren İsrail’in istediği sonuçları alamadığı ortaya çıktı. İsrail ordusu geçen hafta Hamas’ın Gazze’de tuttuğu mahkumların sayısını 242’ye çıkardı.

“12 YETKİYİ ÇIKARMAK İSTİYORUZ”

Hamas daha önce esirlerin bir kısmını İsrail’e teslim ederken, Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde’den süreçle ilgili yeni bir açıklama geldi. Ubeyde, “Birkaç gün önce Kassam Tugayları Gazze’de farklı ülkelerden gelen 12 tutukluyu serbest bırakmaya hazırlandıklarını duyurdu. Ancak işgal bu süreci engelledi. Biz onları serbest bırakmaya hâlâ hazır olduğumuzu teyit ediyoruz ancak şu anki durum şu şekilde: Saha ve Siyonist saldırılar bu süreci engelliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu