Haber

Jandarma Genel Komutanlığı IDEF 2023’te yerini aldı.

Jandarma Genel Komutanlığı IDEF 2023’te yerini aldı.

– Jandarma Astsubay Büşra Bilge Demir grupla IDEF’te konser verdi

IDEF’te sergilenen ve Türkiye’de bir ilk olan Kapalı Kabin Jenerik Simülatörü hakkında bilgi veren Jandarma Üsteğmen Ali Sezer Ermenek, “Farklı simülatörlerin aynı anda konvoy eğitimine tabi olması, sürücü eğitimlerinin de yapılabilmesini sağlıyor. daha etkili ve kapsamlı.”

16. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, üçüncü gününde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Jandarma Genel Komutanlığı standı da fuarda ziyaretçileriyle buluşacak. Fuarda jandarma, trafik hizmetlerinde etkin olarak kullanılan Gyrocopter helikopteri, TOGG aracı, Özel Asayiş Komutanlığına bağlı Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı tarafından kullanılan araç ve silahlar, Sarsıntı bölgesinde aktif olarak kullanılan yer altı görüntüleme cihazı, duvar arkası görüntüleme operasyonlarda kullanılan cihaz, Uzaktan kumandalı komut. Jandarma görevlisinin girdiği ve risk taşımadığı alanlarda kullanılan yerden canlı görüntü aktaran insansız kara aracı sergileniyor. Ayrıca süvari birlikleri de ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor. Jandarma Astsubay Büşra Bilge Demir, bando ekibiyle birlikte konser verdi. Fuarda yer alan Kapalı Kabin Jenerik Simülatörü, operasyon alanında görev yapan zırhlı ve silahlı araçların sürücü ve nişancılarına operasyon alanı için hazırlanan simülasyon üzerinde daha operasyon alanına gitmeden eğitim, inceleme ve aksiyonlar gerçekleştiriyor. Operasyonel Bölge, terörle mücadele ediyor.

Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Komutanlığı Teknik Hizmetler Şubesi Kimya Yüksek Mühendisi Nurgül Badioğlu Şahin, “Terörle mücadele eden ve yurdun her noktasında asayiş ve asayiş hizmeti veren Jandarma Genel Komutanlığının tüm ihtiyaçları lojistik tarafından karşılanıyor. Jandarma İstihkam Komutanlığımızın standında yapılan karakol ve hizmet binalarının maketleri bulunmaktadır.Milli Savunma Komutanlığımız, komandolarımızın ve ihtiyaç duyan birliklerimizin ihtiyaçları için, hizmet binalarını piyasaya göre daha ekonomik ve daha hızlı inşa etmektedir. Tek birim olan özel mayın arama ve temizleme tabur komutanlığımız tarafından tamamen insani amaçlarla sınır hatlarında mayınlar temizlenmektedir. komandolarımız ve Özel Harekat taburlarımız Jandarma Bakım Komutanlığımız tarafından yürütülüyor. Ayrıca jandarma, kostüm ve özel teçhizat üretimi de Dikimhane Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştiriliyor.”

“Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor”

Söğüt Jandarma Ulaştırma Eğitim Merkez Komutanlığında görev yapan ve Kapalı Kabin Jenerik Simülatörü hakkında bilgi veren Jandarma Üsteğmen Ali Sezer Ermenek, “Üstesinde üretilen Kapalı Kabin Jenerik Simülatör Kobra2, Vuran zırhlı araç, KİRPİ zırhlı araç, Ejder Yalçın zırhlı araç entegre simulasyon tedarik projesi kapsamında jenerik olarak değiştirilmektedir.projelerimiz türkiyedeki sürücü eğitim sisteminin çağdaş güncellemesine katkı sağlayacak niteliktedir.özellikle defansif sürüş eğitimi ve interaktif entegrasyonun sağlanması getirmiş olduğumuz eğitim modülü ve çeşitli simülasyon sistemleri Türkiye’de bir ilktir.Bu altyapı sayesinde farklı simülatörler tıpkı “Aynı zamanda konvoy eğitimine de konu olması sürücü eğitimlerinin daha etkin ve kapsamlı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. . Bu nedenle projelerimizin Türkiye’ye örnek teşkil edebileceğine inanıyoruz.”

dalamanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu