Haber

İzmir’de 3 kişinin hayatını kaybettiği kışla yangını hakkında hakim karşısına çıktı

İzmir’in Güzelbahçe ilçesindeki bir şantiyenin kışlasını ateşe vererek Suriye asıllı 3 kişinin ölümüne sebep oldukları iddia edilen sanık hakkında üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. “Kasten ateş yakarak canavarca bir hisle öldürme” kabahati uygulanmaya başlandı.

İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Kemal K., tarafların avukatları ve Uluslararası Af Örgütü gözlemcisi katıldı.

Sanık Kemal K., suçlamaları kabul etmediğini ve özel gerekçelerle yazılı savunma vereceğini belirtti.

Mahkeme Başkanı’nın polise verdiği sözle ilgili soruları üzerine konuşan sanık, suçlamaları kabul etmeyerek, maktülü tanımadığını, tartıştıkları şantiye sahibinin kendisine komplo kurduğunu ileri sürdü. sigortası ödenmemişti.

Şikayetçilerden şantiyenin sahibi olan SM, davalının yangından önce bir çalışana iş yerinin yanacağını ve personelin öleceğini söylediğini, bu çalışanın da kendisine bunları bir süre sonra söylediğini iddia etti.

Tanık olarak dinlenen SM’nin oğlu MM de, sanık yaralılarla fotoğraf çekilmeye çalışırken, Kemal K. ve yaralı personelin olaydan sonra hastaneyi ziyaret ettiğini de iddia etti.

Sanık avukatı, sanığın akıl hastanesinde müşahede altında tutulması ve rapor alınması gerektiğini belirtti.

Bu talep üzerine sanık Kemal K., “Aklım yerinde, şu anda konuşamadığım durumları yazdığımda masum olduğum anlaşılacaktır” dedi. o cevapladı.

Mahkeme heyeti, sanığın ceza ehliyetinin tespiti ve tutukluluk halinin devamı için İstanbul Adlı Tıp Kurumu’ndan rapor istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay ve dava

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde 16 Kasım 2021’de bir şantiyenin barakasında çıkan yangında Suriye asıllı 3 personel hayatını kaybederken, çalışanlardan Kemal K.’nin demesi üzerine 29 Kasım 2021’de tutuklandı. başka bir kabahatten gözaltındayken cinayete karışmış ve tanıkların ifadeleri ile kamera görüntüleri örtüşmüştür.

İlk ifadesinde suçunu itiraf eden, ardından suçsuz olduğunu iddia eden zanlı, çelişkili ifadelerin ardından sevk edildiği Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne suç ehliyetinin tam olması istikametinde sevk edildi.

Sanıklar hakkında “canavarca bir hisle kasten ateşe vererek öldürmek” suçundan üç kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu