Haber

İran, Kur’an-ı Kerim’e Saldırıyı Kınadı

İran, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da polis koruması altında Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırıyı şiddetle kınadı ve Müslüman devletleri, Kur’an-ı Kerim’e ve tek tanrılı dinlerin kutsallığına yönelik her türlü saldırıya karşı birlikte hareket etmeye davet etti.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasser Kenani yaptığı yazılı açıklamada, “İran, İslam ülkeleriyle temas ve diyaloglarını sürdürürken, Batı’nın sahte ifade özgürlüğü kisvesi altında, insan onurunu ve katıksız ifade özgürlüğünü hedef alan 21. yüzyılın cehaleti ile mücadele çabalarını sürdürecektir.” sözlerini verdi.

Kenani, ülkesinin Kuran’a yönelik saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, Müslüman devletleri Kuran’a ve semavî dinlerin kutsallarına yönelik her türlü saldırıya karşı ortak hareket etmeye davet etti.

İran Sözcüsü, Danimarka hükümetinin Kuran-ı Kerim’e ve İslami mukaddesata yönelik hakaretleri önlemek, hakaret edenleri yargılamak ve cezalandırmakla yükümlü olduğunu vurgulayarak, dünyadaki Müslüman milletlerin Danimarka hükümetinden bu konuda gerekli tedbirleri almasını beklediğini vurguladı.

Daha önce Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde Türk bayrağına ve Kuran-ı Kerim’e saldıran Danimarka’daki İslam karşıtı ve oldukça milliyetçi “Danske Patrioter (Danish Patriots)” marjinal grubunun üyeleri, bu kez Kopenhag’daki Irak Büyükelçiliği önünde polis koruması altında Kuran-ı Kerim yaktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu