Haber

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı sitem eden muhabirin sorusu: Öyle bir yerde, öyle bir yerde soru soruyorsunuz.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi önünde 2 teröristin öldürüldüğü, 1 vatandaşın hayatını kaybettiği, 3’ü polis 6 kişinin yaralandığı terör saldırısıyla ilgili konuştu. Bir muhabir, “Saldırganların hedefi kulübedeki polisler miydi yoksa adliyeye giren polisler miydi? Bu konuda bir tespit var mı?” Soruyu yanıtlayan Bakan Yerlikaya, “Arkadaşlar siz şimdi öyle bir yerde, öyle bir yerde soru soruyorsunuz ki, konu artık yargıya intikal etti.” Sözleriyle sitem etti.

İstanbul Adalet Sarayı önündeki polis kontrol noktasına sabah saatlerinde ateş açan 2 terörist ölü yakalanırken, 1 vatandaş hayatını kaybetti, 3’ü polis 6 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Yerlikaya, terör saldırısına ilişkin basına açıklama yaptı.

BAKAN YERLİKAYA MUHABİRİN SORUSUNU YANITLADI

Bir muhabir, Bakan Yerlikaya’ya, “Saldırganların hedefi kulübedeki polis miydi yoksa adliyeye giren polis miydi? Bu konuda bir tespit var mı?” soruyu sordu. Sorulması üzerine muhabiri azarlayan Bakan Yerlikaya, “Arkadaşlar siz şimdi öyle bir yerde, öyle bir yerde soru soruyorsunuz ki, konu artık yargıya intikal etti. Konu artık adli. Adli soruşturmanın tamamlanmasının ardından Zaten gerekli açıklama yapılacaktır.” Cevap verdi.

NE OLDU?

İstanbul Adalet Sarayı önündeki polis kontrol noktasına sabah saatlerinde ateş açan 2 terörist ölü yakalanırken, 1 vatandaş hayatını kaybetti, 3’ü polis 6 kişi de yaralandı. Yapılan incelemede etkisiz hale getirilen saldırganların terör örgütü DHKP/C üyesi Pınar Birkoç ve Emrah Yayla olduğu belirlendi.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu