Ekonomi

Eskişehir’de arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri gerçekleştirilecek

AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruyla bazı ilçelerde arazi toplulaştırması ve tarım içi geliştirme hizmetlerinin yürütülmesine karar verildiğini belirtti.

Milletvekili Dönmez, yaptığı yazılı açıklamada, Alpu ilçesinin Işıkören, Sarıkavak, Güneli, Fevziye, Gökçeoğlu, Odunpazarı mahalleleri, Şerefiye, Mesudiye, Topkaya, Yeniköy, Kaymazyayla mahalleleri, Çifteler ilçesinin Abbashalimpaşa, Saithalimapaşa, Körhasan, Yıldızören mahallelerinin bulunduğunu belirtti. . Sivrihisar ilçesinin Zaferhamit, Erbap, Adalar, Eminekin mahalleleri, Yaverören, Buzluca, Hamamkarahisar, Selimiye, Memik mahalleleri ile Günyüzü ilçesinin Doğray, Kavuncu ve Mercan mahallelerinde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetlerinin yapılmasına karar verildi.

Proje kapsamında adı geçen 27 mahallede toplam 600 bin dönüm alanda toplulaştırma çalışmaları yapılacağını belirten Milletvekili Dönmez, şöyle konuştu:

“Tarımsal işletmelerin sahip olduğu küçük, modüler ve dağınık yerler, modern tarım işletmeciliğine göre yeniden düzenlenecektir. Proje ile daha az zaman, emek ve sermaye kullanımı amaçlanmaktadır. Projenin temel amaçlarından biri tarımsal üretimin ve tarımsal işletmelerin verimliliğinin arttırılmasıdır. Bu proje kapsamında 1200 kilometre kırsalda yaşayan insanların yaşam standartlarının yükseltilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Vatandaşlarımızın yaşadığı yerlere hizmet götürmeye çalışıyoruz.Eskişehir’e değer katacak,Kaliteli projeler hayata geçirmeye devam edeceğiz. geliştirilmesini sağlayacak

haber-saricam.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu