Haber

El koyulan albino piton yeni yuvasında

TÜRKİYE’ye kaçak yollarla sokulduğu tespit edilip, Tarım ve Orman Bakanlığı ekiplerince el koyulan albino piton, Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’na teslim edildi. Denetimden geçirilen piton, karantina sonrası sürüngen konutunda yaşayacak.

Yasa dışı yollarla Türkiye’ye sokulduğu tespit edilen ardından Tarım ve Orman Bakanlığı ekiplerince el koyularak Antalya Doğal Yaşam Parkı’na getirilen albino piton, sıhhat denetiminden geçirilip, karantinaya alındı. Bir mühlet nezaret altında tutulması planlanan albino piton, başka sürüngenlerle birlikte sürüngen meskeninde yaşayacak. Denetimleri yapılan pitonun iyi olduğu belirtildi. Pitonun yanı sıra hayvanat bahçesinde doğan Mısır yılanı ile deri değiştirme basamağındaki boğa yılanının da rutin denetimleri yapıldı. Derileri nemlendirici sıvılarla nemlendirilen yılanlara, ağız yoluyla vitamin de verildi. Kilo ve uzunluk denetiminin akabinde yılanlar, hayat alanlarına götürüldü.

BÜTÜN ÇEŞİTLERE RUTİN DENETİM

Albino pitona Tarım ve Orman Bakanlığı’nın el koyduğunu belirten Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Aygül Arsun, “Veteriner tabiplerimiz birinci sıhhat denetimlerini yapıyor. Burada bütün cinslere rutin sıhhat denetimleri ile taramaları yapıyoruz. Günlük denetim, aylık ve 3 aylık denetimlerimiz var. Bütün hayvanlarımız bu süreçlere ve taramalara giriyor. Hayvanlarımızın güvenliği ve sıhhati bizim için çok kıymetli. Burada doğmuş Mısır yılanımızın da rutin denetimi ve gelişimi yakından takip ediliyor. Uzunlukları ölçülüyor, kilolarına bakılıyor. Gerekli gördüklerimize vitamin ve ilaç destekleri veriliyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu