Haber

Diyarbakır’da ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek servisi

Diyarbakır’da Bağlar Kaymakamlığı tarafından ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli bireylerin sıcak yemek ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında kurulan aşevi hizmete açıldı.

İlçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) binasında kurulan aşevinin açılışı için düzenlenen törene Kaymakam İsmail Pendik, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kurum temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Diyetisyenlerin gözetiminde aşevinde hazırlanan yemekler, SYDV ekipleri tarafından her gün yaşlı ve engelli bireylerin evlerine ulaştırılacak.

Açılışta konuşan Kaymakam İsmail Pendik, Bağlar’ın Diyarbakır’ın sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı vatandaşların yaşadığı bir ilçe olduğunu belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın desteğiyle Bağlar’da başlattıkları “vefa” projesiyle yemek yapma imkanı olmayan yaşlı ve engelli bireylere hizmet vereceklerini belirten Pendik, “Sıcak yemek dağıtacağız” dedi. Her gün 750 yaşlı, engelli ve kendilerine yemek yapacak kimsesi olmayan vatandaşlarımızın kapısına kadar bu hizmeti vereceğiz. “İlçemizde büyük bir ihtiyaç vardı. Faaliyete geçen aşevi bu açığın kapatılmasında boşluğu dolduracaktır. Ayrıca aşevimiz olası bir afet durumunda 10 bin kişiye yemek hizmeti verebilecek kapasitededir. Bu bakımdan Bağlar ilçesi olarak afet ve olağanüstü olaylar karşısında imkanlarımızı güçlendiriyoruz.” dedi.

Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu, aşevinin birçok ihtiyaç sahibinin günlük gıda ihtiyacını karşılayacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu