Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su Tasarrufu Önlemlerini İnceledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi su tasarrufu önlemlerini denetlemek için denetim yaptı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İşletmesi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, son yıllarda yaşanan iklim değişikliği ile birlikte daha uzun yıllar gündemde olacak gibi görünen kuraklığa karşı tedbirler almaya devam ediyor.

Emniyet Müdürlüğü ve DİSK Kaçak Muayene ekipleri oto yıkama, halı yıkama fabrikaları ve akaryakıt istasyonlarının oto yıkama ünitelerinde kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etti.

Büyükşehir Belediyesi ve ilçe zabıta ekipleri, kurallara uymayanlara 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32’nci maddesine göre 1295 lira idari para cezası veriyor.

DİSKİ ekipleri, Yenişehir ilçesi TOKİ Üçkuyu Mahallesi ana şebekesinde kaçak bağlantı yapılarak sulama yapıldığını tespit etti.

Yapılan incelemede, TOKİ’ye ait 1,5 dönüm arazinin izinsiz bahçe olarak kullanıldığı ve şebekeden borularla kaçak şekilde içme suyu ile sulandığı ortaya çıktı.

Ekipler, kaçak abone limitini iptal ederek kullanıcılar hakkında yasal işlem başlattı.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi ekiplerin çalışmalarını inceledi.

Tutsi, kaçak su kullananlara uyarıda bulunarak, “Kaçak su tüketimi kişilerin haklarını ihlal etmektir. Bu şekilde ev ve bahçe sulamalarında bilinçsiz su tüketimi diğer vatandaşların su hakkını kullanmasına engel olur. Kaçak su kullanımına izin vermeyeceğiz.” sözlerini kullandı.

DİSK, içme suyunda olası kesintileri önlemek için 1-31 Ağustos ortasında iş yeri önü, kaldırım yıkama ve çevre sulamalarının hortumlarla yapılmaması gerektiğini belirterek, il merkezindeki 36 halı yıkama fabrikasında 8 -12 Ağustos ve 8-10 Ağustos ortasında 151 akaryakıt istasyonunun araç yıkamalarında. 283 oto yıkama firmasında yıkama yasağı getirildi.

haber-cildir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu