Haber

Bursa’nın ‘Saadet’ zamlarına tepkisi!

BURSA (İGFA) –Saadet Partisi Bursa İl Başkanı Selman Gümüş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda partililerle birlikte basın açıklaması yaptı.

Milletin gerçek gündemiyle açıklamalarda bulunan Gümüş, memlekette ve mahallinde talana karşı milletle hesaplaşacaklarını söyledi.

“Bu basın açıklamasının amacı, genel ve yerel iktidarlar tarafından ülkemizin içine sürüklendiği ekonomik yıkıma ve adaletsizliğe son vermek, ülkemizin yağmalanmasına karşı milletimizle birlikte mücadele edeceğimizi beyan etmektir. doğal, sosyal ve kültürel varlıklar” diyen Selman Gümüş, “Enflasyon yükselecek, faizler yükselecek, döviz yükselecek. İktidar çözümü IMF politikalarında, Kemal Derviş modelinde gördü. Vergi ve harçları artırarak, yatırımları ve harcamaları azaltarak milletimizin cebine girdi” dedi.

Bugünkü enflasyonun sebebinin mal sahibi veya kiracılar, esnaf ve çiftçiler olmadığını belirten Gümüş, “Bugünkü enflasyonun sebebi nakliyeciler veya pazarcılar değil. Üreticiler, çalışanlar, öğrenciler, memurlar ve çocuklar da değil. .Aksine, aşağıdakiler ve yukarıdakiler büyük nimetlerle doludur, azgın ve doyumsuz bir azınlık olan ülkemizde, beceriksiz ve hırslı bir güçle işbirliği içinde, nimetler ve kaynaklar, O, kendi paylarını birbirine düşürme konusunda çok ustadır. dedi.

Bir tarafın diğerini hedef aldığını öne süren Gümüş, “İllüzyonu bırakın. Sorumluluğunuzu üstlenin” çağrısında bulundu.

Öte yandan yerel meselelere de dikkat çeken SP İl Başkan Yardımcısı Selman Gümüş, Uludağ’ın yağmalanmasından belediye çalışanlarının maaşlarına kadar değerlendirmelerde bulundu.

Gümüş, “Uludağ’ı ne devletin gücü, ne de azgın hevesliler betonlaştıramayacak” diyen Gümüş, “Biz onlara Veysel Eroğlu’nun deyimiyle ‘Uludağ’ı istediği gibi yönetmek kimsenin haddine değil’ diyoruz. Uludağ Milli Parkı, birileri istiyor diye kimseye kurban edilmeyecek, “Biz ne hükümetin, ne de bu hırsın yanında olmayacağız. Aksine bizim tarafımız Uludağ olacak. Doğa olacak. Milletimizle birlikte Uludağ’ın betonlaşmasına, vurguncu olmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan BİNTED çalışanlarının ayni haklarının bir an önce teslim edilmesi gerektiğini belirten Gümüş, “Yıllardır belediyecilik hizmetlerini yürüten binlerce emekçi kardeşimizin Türkiye’de enflasyonla ezilmesi kabul edilemez. Hayat pahalılığı karşısında verilen yüzde 42 zamla en düşük maaşın 19 bin 900 TL olması kabul edilemez.Dönemde taban ücretin 2,5 katı maaş alan kardeşlerimizin suratının kırılmasını kabul etmiyoruz. enflasyon. Yetkili sendikayı üyelerinin haklarını korumaya, Alinur AKTAŞ’ı da çalışanlarının ayni haklarını teslim etmeye davet ediyoruz” dedi.

kulpajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu