Haber

Bursa Yenişehir’in atletizmde gururu oldular

Gürhan ADANA – Yenişehir Memleket / BURSA (İGFA) – Muğla Fethiye’de düzenlenen ve 19 ülkeden birçok yabancı sporcunun katıldığı Fethiye Ultra Maraton Koşusu’nda 10 kilometrelik parkurda Arife Özler Genel Klasman Kadınlar’da 1’inci oldu.

50 kilometrelik kuvvetli parkurda İsmet Özler Yaş Grubu’nda 3’üncü yeniden 10 kilometrelik parkurda Vedat Ayas Masterlar Yaş Grubu’nda 1’inci, 18 Yaş Altı Grubu’nda Barış Canoğlu 1’inci, Emre Yaman 2’nci, 18 Yaş Altı Kızlar’da Zeynep Hedef 3’üncü oldu.

Aynı zamanda 25 kilometre koşan Asım Dursun ve İzzet Yaşa, 10 kilometre koşan Süleyman Satılmış, Alparslan Canoğlu, Orhan Tümtürk madalya kazandılar.

Yenişehir Belediyespor Atletizm Takımı’nın, Muğla Fethiye Ultra Maratonunda toplam 6 madalya ve 6 da kupa kazanması ilçede sevinçle karşılandı.

Yenişehir Belediye Lideri Davut Aydın, 12 atletin tümünün madalya ve kupa kazanmasının değerli bir muvaffakiyet olduğunu vurguladı. Lider Aydın, “Sporcularımızla gurur duyduk. Sporun atletizm dalında da sporcuların yetişmesini ve ilçemize başarılarla dönmelerini istiyoruz. Bu konuda da elimizden gelen desteği veriyoruz. Kendilerini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Sporcuların değerli bir muvaffakiyet daha kazandığını belirten Yenişehir Belediyespor Kulübü Lideri Serhat Savcı, muvaffakiyetlerin artarak sürmesi için ellerinden geleni yapmayı sürdüreceklerini söyledi. Belediyespor çalıştırıcısı atlet İsmet Özler ise, başta Belediye Lideri Davut Aydın olmak üzere takviyesini esirgemeyen herkese teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu