Haber

ASKON Konya depremzedeleri kucakladı

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şubesi, ülkemizin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olan ve 10 ili etkileyen Kahramanmaraş depreminin ardından seferber oldu. Depremin ilk günü ile birlikte harekete geçen şube yönetimi, afete uyum merkezini devreye sokarak ilk etapta bölgeye 10 TIR, gıda, hijyen malzemesi ve giyecek gönderdi. Arama kurtarma ekipleri, teknik ekipman ve teknik ekip, 2 adet portatif mutfak ekibi ve görevlendirilen idari meclis üyelerimiz bölgeye sevk edildi. Bölgedeki ASKON şubelerimiz ile koordinasyon sağladık ve birlikte çalıştık. Karargah Afet Üssü ile de keyifli çalışmalara imza attık. Üyelerimizin bölgedeki işyerlerini ve depolarını lojistik alan olarak kullandık. Ayrıca şube aynı zamanda akaryakıt vermeye devam ediyor. Bölgeye birebir yardım desteğini sürdüren ASKON Konya yönetimi, Konya’ya gelen depremzedelere de kucak açtı. Büyük bir istihdam seferberliği başlatan ASKON Konya ailesi, buraya yerleşen depremzedeleri iş dünyasına kazandıracak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, depremzedeler için seferberlik yaptıklarının altını çizerek, bunun hem milli hem de dini bir görev olduğunun altını çizdi.

Başkan Sinacı, “Ülkemiz maalesef tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadı. 10 ilimiz depremle yerle bir oldu. Binlerce vatandaşımız öldü. Binlerce vatandaşımız yaralandı. Sözün bittiği, yüreklerin dayanamadığı bu tabloda hepimize büyük görevler düşüyor. Büyük Türk milleti olarak depremzedelerimiz için seferber olduk. ASKON Konya Şubesi olarak depremin ilk gününde hızla kendi içimizde inanılmaz bir hal ilan ettik. Tüm yönetim kurulu olarak toplandık. İlk etapta AFAD koordinasyonunda bölgenin öncelikli ihtiyaçlarını kapsayan birebir yardım tırları hazırladık. İlk günden itibaren sevkiyata başladık. Bölgeden gelen ihtiyaç sahiplerinin talepleri doğrultusunda yardımlarımız devam ediyor. 8 gün durmadık. Durmayacağız…” dedi.

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİ BAŞLATTIK

Önder Sinacı, depremzedeler için değerli bir çalışma ortaya koyduklarını belirterek, “Maalesef birden fazla kardeşimiz memleketini terk etmek zorunda kaldı. Konya olarak onlara sahip çıktık. ASKON Konya Şubesi olarak şehrimize gelen depremzedelerin iskanına öncülük ediyoruz. Uygun koşullarda yaşamlarını devam ettirebilmeleri için istihdam odaklı bir çalışma da gerçekleştirdik. İstediği bölümlerde çalışmak isteyenler www.askonkonya.org.tr/istihdam/ adresinden başvuru yapabilirler. Kendilerine uygun mesleklerde istihdam edileceklerdir. Yeniden işe başlamak isteyen işverenlerimiz web portalımızdan satın alma yapabileceklerdir. Patronla çalışmak isteyen depremzedeleri bir araya getireceğiz. Bu son derece değerli bir bahis. Şehrimize sığınan depremzedelerimizin travmalarını ve mağduriyetlerini gidermek için yapılan bir çalışmaydı. Bundan sonraki süreçte de üyelerimiz ve Konya iş dünyası olarak el ele verip mağduriyetleri ve üzüntüleri bir nebze de olsa dindirmek için her türlü çalışmayı yapacağız. Biz büyük bir ülkeyiz. Bunu da aşacağımıza inancımız tamdır. Konya topyekun şokun ilk gününden itibaren elinden gelenin en iyisini yapıyor. Buna da devam edecek” dedi.

KONTEYNER TAMAMLAMAMIZ DEVAM EDECEKTİR

ASKON üyesi Arnikon Mühendislik ve Vinç Sistemleri’nin konteyner üretimini güçlendirdiğini belirten Sinacı, “Şube yönetim kurulu üyemiz Arnikon Mühendislik ve Vinç Sistemleri firması önemli bir çalışmaya imza attı. Üretim hattını konteyner üretimine çevirdi. Konya, iş dünyasının da desteğiyle deprem bölgelerine konteyner gönderiyor. Konteynerlerin döşenmesine de destek olduk. İlk etapta 100 adet gitti. Konteyner desteği vermeye devam edeceğiz. Arnikon yönetimine böylesine güzel bir davranış ve fedakarlık için teşekkür ediyoruz.”

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Sinacı, “Acımız büyük. Ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ülkemize başsağlığı diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. sonuncusu canlı çıkana kadar ümidimizi kaybetmeyelim.Devletimiz, AFAD, Kızılay gibi gözde kurumlarımız, Konya Büyükşehir Belediyemiz ve STK’larımız destanlar yazıyor.Bu günleri de bu birliktelikle aşacağımıza inanıyoruz.Rabbim milletimizi korusun. ülkeyi bu tür felaketlerden

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu