Haber

29 Ekim Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası Tamamlandı

29 EKİM CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

Beylikdüzü Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu Beylikdüzü İlçe Temsilciliği ile birlikte düzenlediği ’29 Ekim Cumhuriyet Kupası Ödüllü Satranç Turnuvası’ tamamlandı. 6 farklı kategoride toplam 320 sporcunun yarıştığı iki gün süren turnuvada dereceye giren sporcular kupa ve madalyalarla ödüllendirildi. ’29 Ekim Cumhuriyet Kupası Ödüllü Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Cumhuriyetin bize kazandırdığı değer ve erdemlerden vazgeçmeden, Atatürk yolunda işler yapmaya devam edeceğiz. Beylikdüzü’nde.” konuştu.

Beylikdüzü Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu Beylikdüzü İlçe Temsilciliği iş birliğiyle, Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel ’29 Ekim Cumhuriyet Kupası Ödüllü Satranç Turnuvası’ düzenlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Trakya Salonu’nda düzenlenen turnuvada başarılı olan sporcular, Beylikdüzü Belediyesi tarafından aldıkları puanlara göre kupa ve madalyalarla ödüllendirildi.
İki gün süren turnuvanın kapanış ve ödül töreni; Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Mehmet Esmer, Türkiye Satranç Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi İstek Öney, Dünya Satranç Federasyonu tarafından 2022 yılının en iyi uluslararası baş hakemi seçilen Türkiye Satranç Federasyonu Beylikdüzü İlçe Temsilcisi Nihat Pamukçu (FIDE). İsmet Arvit ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Atatürk’ün yolunda işler yapmaya devam edeceğiz”

’29 Ekim Cumhuriyet Kupası Ödüllü Satranç Turnuvası’na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirten Lider Çalık, “Bu iş birliğinden dolayı satranç federasyonumuza ve temsilcilerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Satranç zordur ve strateji gerektirir. Çocuklarımızın sezgilerini geliştirir. Çocuklarınızla en az sizin kadar gurur duyduğumuzu ve onlara çok güvendiğimizi bilmenizi isterim. 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 100. yılını hep birlikte kutlayacağız. “Beylikdüzü’nde cumhuriyetin bize kazandırdığı değer ve erdemlerden vazgeçmeden, Atatürk yolunda işler yapmaya devam edeceğiz” dedi. Son tıbbın açılış atılımını yaparak çalışmalara başlayan Lider Çalık, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde çocuklarını bekleyen ailelerle de buluştu. Bir süre sohbet ettiler.

Dereceye giren sporcular ödüllendirildi

Altı branşta düzenlenen ve rekabet dolu anlara sahne olan turnuvada Türkiye’nin dört bir yanından 320 sporcu yarıştı. Turnuvada her kategoride dereceye giren sporculara kupa, madalya ve çeşitli hediyelerin yanı sıra toplam 30 bin TL ödül verildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kazan Evden Eve Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu